Arkiv - datum

Arkiv - aktivitet

Listor jag samlar på

Grøttavassbu

Datum:
27.08.2017
Avstånd:
7,7km

Fra Saufonnhytta over Tverrberget(som forøvrig ikke fortjener toppstatus) med lunch på Grøttavassbu. Ned Glutterhålet.

Karta    

Saufonnhålet

Datum:
26.08.2017
Avstånd:
3,1km

Familietur i typisk "familievennlig" terreng sammen med familien Sorthe. Fantastisk vær og vindstille hele dagen. Bratt, men kjettinger i utsatte partier gjorde at alle hadde en fin opplevelse oppover.

Karta    

Flåberget og Heia

Datum:
25.08.2017
Turtyp:
Joggingtur
Avstånd:
6,8km

Forrige tur på Storfjellet ble i korteste laget for å få en godkjent turdag. Stoppet derfor på Fursetfjellet og tok med et par småhauger. Veg/sti opp til Flåberget. Ned igjen fulgte vegen mot Heia. Lengre enn jeg trodde men kom meg til topps. Fulgte den flotte sykkelstuien ned igjen til vegen.

Karta    

Storfjellet

Datum:
25.08.2017
Avstånd:
9,7km

Joggetur etter arbeid. Fulgte skogsveg og stikkut merka sti som forresten var en trist opplevelse de første hunde hm. Etter en kort tur innom skogsveg igjen ble det flott sti opp gjennom skogen og videre til topps. Kom selvsagt en skoddedott da jeg ankom toppen. Videre østover og over Skarven før jeg jogget ned og tilbake til stien. Fulgte skogsveg hele vegen ned, men den viste seg å være i elendig forfatning etter skogsdrift av verste sort, håpløst å ikke rydde opp bedre etter seg. Turen blir nok aldri en klassiker.

Rundtur innerst i Skeidsdalen

Datum:
15.08.2017
Turtyp:
Joggingtur
Avstånd:
10,9km

Hadde god tid på et møte i heimbygda (sjølsagt godt planlagt) og rakk en fin rundtur innerst i Skeidsdalen. Fulgte merka sti mot Raudberget. Mista stien litt, men fann den igjen langs ryggen opp mot Tørrisetnebba. Videre var det flott joggeterreng over småtoppene og delvis fin sti. Litt mer terreng ned fra Randa og opp bratta fra Trollvatnet. Avsutta over Kvitskreheiin før jeg fulgte merka sti ned igjen til bilen.

Karta    

Langåsen

Datum:
13.08.2017
Tidsåtgång:
3:03t
Avstånd:
5,3km

Med Ida og Signe i regnvær. Fulgte normalvegen. Ble plukking av sopp på returen.

Karta    

Skalten

Datum:
11.08.2017
Tidsåtgång:
2:05t
Avstånd:
15,1km
Karta    

Raudheia

Datum:
05.08.2017
Tidsåtgång:
4:33t
Avstånd:
10,8km
Karta    

Litjtusten

Datum:
04.08.2017
Tidsåtgång:
2:15t
Avstånd:
10,4km
Karta