Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fahrradtour (2)
- Fußtour (25)
-
Skitour (21)
- Randonnée/Telemark (21)
Peakbookfreunde
Knykjen
- Datum:
- 12.08.2023
- Tourlänge:
- 3:53h
- Entfernung:
- 10,9km
Den årlige turen til Knykjen. Første fjelltur etter at menisken revnet i Italia en måned tidligere. Kjente at det var noe som ikke helt stemte, men kom meg både opp og ned uten altfor store smerter. Et par dager senere ble skaden forverret, før det ble operasjon i slutten av august.
Dronningkrona
- Datum:
- 21.05.2023
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 5:49h
- Entfernung:
- 19,4km
Mitt første besøk på en av Nordmøres mange kremtopper. 400 høydemeter med ski på beina så seint på våren, men greit føre lenger opp. Slush i 800-metersbakken. Flott utsikt fra Sandvikhaugen, kun slått av utsikten fra Dronningakrona selv. Overraskende grei tur til å være nesten 1800 høydemeter totalt. Hit må jeg tilbake.
Storbekkhøa
- Datum:
- 07.05.2023
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 3:58h
- Entfernung:
- 10,8km
Retur til Storlidalen etter turen til Neådalssnota et par dager tidligere. Denne gangen i selskap med Ingrid, Lene og Anders. Fin tur til Storbekkhøa, med grei nedkjøring i solpåvirka snø.
Neådalssnota
- Datum:
- 04.05.2023
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 8:43h
- Entfernung:
- 30,6km
På toppen av et av Trollheimens mest gjenkjennbare fjell for første gang. Selv om jeg startet turen med et vagt mål om å nå denne kremtoppen, ville jeg også være fornøyd med en kortere smultringrunde nordom Storligrenda. Gradestokken viste en utetemperatur på -6°C, men med skyfri himmel og steikende sol ble det lettkledd gjennom skogen opp lia. Litt under halvannen time opp til Halsbekkhøa, og allerede da kjente jeg at laget med solfaktor 50 var i ferd med å svette bort.
Nydelig pudderkjøring ned nordsiden til Sprikltjønnbua, før det ble svettet enda mer opp til Sprikltjønnknubben. På toppen ble det en liten rast og sokkeskifte før enda en nedkjøring stod for tur. Denne gang med fellene på.
Brukte lang tid opp til Neådalssnota SØ2, da krampene kjempet imot. Til tross for >>>
Langøyfjellet og Kufjellet
- Datum:
- 08.04.2023
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 4:27h
- Entfernung:
- 11,9km
Påskeutfart i Vindøldalen. Langøyfjellet og Kufjellet ble besøkt sammen med Ingrid og Carl Otto. Deilig føre i dag.
Vestre Tydalsnebba
- Datum:
- 06.04.2023
- Tourlänge:
- 4:54h
- Entfernung:
- 13,4km
Fantastisk påsketur med Ingrid, Terje og Carl Otto. Kremvær og kremføre hele dagen. Gikk alene opp på Revholfjellet, og tok igjen resten på tur opp til ryggen vest for Vestre Tydalsnebba. Valgte å krype opp på toppen mens resten tok en lengre pause. Flott nedkjøring, der spesielt lia over Kårvatn skilte seg ut som en meget bra lekeplass.
Slettfjellet
- Datum:
- 21.02.2023
- Entfernung:
- 9,6km
Strålende vinterferievær og tur til Slettfjellet. Krysset bru over elva ved Bjørkøya og gikk jevnt og slakt opp til Slettfjellet. Fin utsikt herfra. Slak, og derfor litt kjedelig, nedkjøring tilbake til dalen.