Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

7.3 km gåtur til Dambekkåsen 387 moh

Dato:
04.05.2021
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:20t
Distanse:
7,3km

Tur til Dambekkåsen 387 moh Gikk gjennom busk og kratt. Traff på det største dyret i skogen. En orm!

Kart    

8.3 km skitur fra Eiksetra til Svarthamna via Skorpeberget

Dato:
03.05.2021
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
1:55t
Distanse:
8,3km

8.3 km skitur fra Eiksetra til Svarthamna via Skorpeberget 465 moh Stort sett bart over Skorpeberget. Et par klatretak grad -4 måtte til for å komme opp siste kneika. Litt kinkig å få opp ski og staver... Det var hyggelig å møte på kjentfolk på Eiksetra!

Kart    

9.7 km skitur fra Eiksetra til Tverråsen

Dato:
02.05.2021
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
2:05t
Distanse:
9,7km

Nok en fin skitur! Men dette blir nok sesongens siste i Finnemarka! Det var fast fin snø, så det var artig å gå på ski utenfor løypene. Utforsket kanten langs hele Tverråsenplatået.

Kart    

11 km skitur til Storsteinsfjell og Skimten fra Eiksetra

Dato:
01.05.2021
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
2:08t
Distanse:
11,1km

Skisesongen er ikke over i Finnemarka. Nesten snøfritt fra Steinkjerringa og til varden på Storsteinsfjell, men det er bra med snø ellers!!

Kart    

Kommunetopp - Trongedalsnuten 929 moh, Åmli, Aust-Agder

Dato:
30.04.2021
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
7:40t
Distanse:
18,2km

167 / 410 Trongedalsnuten 929 moh, Åmli, Aust-Agder, Agder Herlig tur til fots på snø og sva! Pluss litt kjøring på ski! Reiste på torsdags kveld. 3.5 timers biltur. Kom frem i 1-tiden om natta. Nå blir det lengre og lengre for å komme til nye kommunetopper! Det er øde i indre strøk av Agder. Overnattet i bilen. Fin stjerneklar natt! Putta skiskoa ned i sekken og hengte toppturskia på utsiden av sekken. Det ble bæring stort sett hele turen. Feil valg av utstyr, her hadde fjellski vært tingen! Først bratt opp furuskogen og opp bratte sva til ca. 600 moh. Det var lagt ut sikring med tau noe som sikkert er greit når det er vått og sleipt, eller isete. Heldigvis var berget tørt og fint. Burde ha hatt med brodder eller stegjern i tilfelle... Fra 600 moh møtte jeg på snøen. Den var fast og fin, >>>

Utsikten 128 moh i Horten

Dato:
26.04.2021
Turtype:
Spasertur
Turlengde:
0:49t
Distanse:
2,5km

Jeg hadde et lite ærende i Borre og benyttet anledningen til å ta en tur opp på Utsikten i Horten i det fine været.

Kart    

43.4 km skitur til Flagvannskollen og Hovlandsvarden

Dato:
25.04.2021
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
6:20t
Distanse:
43,4km

Fantastisk dag i Finnemarka! Sol og lettskyet. Kanskje sesongens siste skitur her? Nå smelter snøen fort. Jeg måtte bære skiene noen få steder. Blant annet måtte jeg krysse 4 veier. En del av løypene ble kjørt opp i forrige uke. Null trikkeskinner. Og nå var det tynt en del steder der solen får tak. Men det er fint i høyden! Der kan man gå på ski over alt. Herlig! :) Målet for turen var Flagmvansskollen 633 moh. Der var det fin utsikt og godt skiføre. Hovlandsvarden 675 moh var en fin bonus. Kjekt å gå på ski ned via den store fura til Nordsneisa.

Kart    

16 km skitur fra Eggevollen til Skimten og Storsteinsfjell

Dato:
23.04.2021
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
2:11t
Distanse:
16,1km

16 km skitur fra Eggevollen til Skimten og Storsteinsfjell ❄❄ Definitivt den siste skituren fra Eggevollen denne sesongen. Måtte ta av skia en gang på vei til Eiksetra. På vei tilbake måtte jeg ta av skia to ganger fordi snøen hadde smeltet. Ellers gode forhold! 1429 km på ski hittil denne sesongen.

Kart    

Gåtur til Kolsås og KIF-hytta

Dato:
22.04.2021
Turlengde:
0:49t
Distanse:
2,2km

En liten tur opp til Kolsås før jeg møtte mine gode (ex) kollegaer ved KIF-hytta.

Kart    

5.6 km gåtur over Kraftkollen og Glasåsen

Dato:
20.04.2021
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:15t
Distanse:
5,6km

Fin kveldstur over Kraftkollen og Glasåsen sammen med Ivar

Kart