Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Tusten

Date:
29.02.2016
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Duration:
1:30h
Distance:
7.5km

En strålende vinterdag, og derfor ble det en tur for å utnytte puddersnøen en dag til før vær og vind setter inn. Kjapp tur etter arbeid opp slalåmbakken med randonnée-ski (47 minutter fra parkering til toppvarden). Nydelige kjøreforhold ned østfjella!!

Map    

Raudheia i pudder

Date:
28.02.2016
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Duration:
2:15h
Distance:
7.0km

Endelig var tiden kommet for Anne Marit til å få prøvd sitt nye randonée-utstyr. Raudheia kunne være en passelig start, og yr lovte sol og fint vær. Slik ble det ikke - det snødde stort sett hele turen. Men for et pudderføre med all nysnøen som har lavet ned de siste dagene! Turen ble fin den, selv om sol og utsikt uteble..

Map    

Trolltinden (Nesset/Sunndal)

Date:
26.12.2015
Characteristic:
Randonnée/Telemark

Andre juledags-tur til den flotte skitinden Trolltinden, på grensen mellom Nesset og Sunndal kommune. Det var ungdommene som skulle på tur, men en ivrig mor og en ivrig far fikk også være med :-) Turen ble ekstra lang da vi startet helt nede der Trolltindveien starter. 30 cm nysnø og ubrøytet veg, gjorde at vi fikk 5 km ekstra trasking opp til den vanlige parkeringen. Snøvær og liten sikt det meste av turen, men en flott nedkjøring i perfekt pudder. Med på turen: Britt, Eirik, Vidar, Hans Kristian og Arne

Map    

Hausen

Date:
24.12.2015

Tur i grålysningen sammen med Arne

Map    

Hausen

Date:
12.12.2015

Map    

Hausen

Date:
29.11.2015

Map    

Tusten

Date:
07.11.2015

Tur sammen med Arne, ca to timer.

Map    

Barnosa og høyeste topp på Julneset

Date:
23.10.2015

Lørdagstrim på Julsundet. Først to topper på vegen ut mot Julneset. Parkering på høyeste punkt på vegen, mellom de to toppene. Korte avstikkere til begge. Fin sti til høyeste toppen, der det er tysk bunkers fra andre verdenskrig. Til slutt ble Barnosa besøkt. Parkerte ved skogsvegbom litt nord for avkjørsel ned til Mordalsvågen. Fulgte skogsvegen et stykke, tok av og fulgte noe som kunne ligne på en sti til innunder toppen. Kom greit opp den bratte lia fra vest. Samme retur, 45 minutter t/r.

Map    

Mannsheia/Tverrheia

Date:
18.10.2015

Tur fra Eidskrem sammen med Ingrid og Synnøve. Tre timer på tur.

Map    

Tindesanking på Otrøya

Date:
11.10.2015

Fin tur i utmerket høstvær. Parkerte ved Midsund på parkering der sti starter til toppene. Konsentrert stigning opp til stikryss litt før Midsundvatnet. Her gikk jeg til venstre for å få med meg Akslahornet, og videre fra her rett opp til Digergubben. Strake vegen til neste topp, Blåhammeren. Fra her ble det en lang tur/retur til Hestøyra. Dette ble den fineste delen av turen med eventyrlig utsikt til øyene og havet på venstre side, og fjorden og tindene på høyre side. Neste topp ble turens høyeste, Klausethornet og til slutt siste topp for dagen, Trollhesten. Ned til stikryss igjen, og samme retur. 4 timer 30 minutter på turen i fint gangtempo.

Map