Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (5)
- Fischen (5)
-
Andere Wintertour (38)
- Schlittschuhlaufen (3)
- Ski alpin (35)
-
Fahrradtour (12)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour gemischt (10)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (1530)
- Bergtour (57)
- Jogging (178)
- Spaziergang (473)
- Wanderung (805)
-
Skitour (730)
- Langlauf (228)
- Randonnée/Telemark (497)
- Tourenskilauf (4)
- Training (1)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Svarthøe +++, stortur fra Bjorli
- Datum:
- 15.04.2018
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 9:08h
- Entfernung:
- 36,0km
Har investert i nye fjellski med kortfeller, og disse fikk sin ilddåp på denne turen. Greie nok, men savnet nok mine randonneé-ski i mange av utforkjøringene.
Tok heisen opp når den åpnet, og fikk en fin tur i varmt vindstille vårvær (trukket fra heisturen i høydemeter og distanse).
Kongelberget (Bjorli)
- Datum:
- 01.04.2018
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 3:22h
- Entfernung:
- 12,0km
Tur med randonneé-utstyr med start/slutt hytta i Snauskriu. Strålende vær, og ned fra Kollhøe fikk vi skikkelig kremføre. Trukket fra lengde og høydemeter i heis.
Fjellrunden på Bjorli m/litt bestigninger
- Datum:
- 31.03.2018
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 4:00h
- Entfernung:
- 21,0km
Drømmepåske! Finværet tar aldri slutt :-) Start/slutt på hytta på Snauskriu. Trukket fra lengde og høydemeter fra heis.
Nystuguberget- og Morkenløypa
- Datum:
- 26.02.2017
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 2:52h
- Entfernung:
- 35,4km
Nystugubergrunden og Morkenrunden
- Datum:
- 24.02.2017
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Tourlänge:
- 2:37h
- Entfernung:
- 16,6km
Bjorlihøe
- Datum:
- 22.03.2016
- Tourcharakter:
- Ski alpin
- Tourlänge:
- 4:30h
- Entfernung:
- 25,0km
Toppen
- Datum:
- 24.08.2014
Treningstur sammen med Arne fra Bjorli (hytta til Lars Henrik). Opp østsiden av Bøvra til Bøvervatnet, her var det ikke å unngå å bli litt våte ved steingåing av elva. Rett opp til Toppen fra her. Veldig fint oppe i høyden over tåka nede på Bjorli! Ned på vestsiden av Bøvra. To og en halv time i rolig langturtempo.
Fjellrunden på Bjorli med avstikkere
- Datum:
- 20.04.2014
Tur i strålende påskevær sammen med Ingrid, Synnøve, Arne og Anne Marit. Mens de andre rastet innerst i runden tok jeg en rask trimtur opp til Kollhøe. Synnøve ble med på en ny avstikker til Bøverhø, før vi suste ned igjen til Bjorli.
Bjorlihøe
- Datum:
- 25.03.2013
Skøytet meg opp til toppunktet på en av turene i slalåmbakkene på Bjorli. Ikke så rare tindebestigningen da, men flott er det der oppe med utsikt mot Døntind, Kalskråtind, Pyttegga, Karitind osv, osv :-)