Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (5)
- Fisketur (5)
-
Annen vintertur (38)
- Skøytetur (3)
- Slalombakketur (35)
- Fottur (1374)
-
Kjøretur (1)
- Biltur (1)
-
Skitur (712)
- Fjellskitur (4)
- Langrennstur (213)
- Randonnée/Telemark (494)
-
Sykkeltur (12)
- Blandet sykling (10)
- Terrengsykling (1)
- Trening (1)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"





Favoritturer
Nordre Semelholstinden
- Dato:
- 21.07.2014
Dag to av Jotunheimen-tur sammen med Synnøve, Arne, Hans Thorvald og Johannes.
I dag skulle den litt sære samletoppen Nordre Semelholstinden bestiges. Lang anmarsj fra Spiterstulen til Semelholstjønnet, men fra her var det en overraskende artig topp å bestige. Morsom klyving oppover, og til slutt en luftig og artig egg bort til toppen. Vi storkoste oss opp og ned fra Semelholstjønnet, som forøvrig var en meget fin plass. Noen av ungdommene tok til og med et bad :-) Vi skrådde over fine gressbakker ned til Visdalen, tilbaketuren langs denne ble selvsagt også drøy.
Kjapp dusj, før vi skilte lag (Hans Thorvald og Johannes skulle gå en dag til). Synnøve, Arne og jeg kjørte ned til Lom, der det som året før ble en dugelig Taco-buffet før retur til Molde.
Memurutinder
- Dato:
- 20.07.2014
Finvær, og da måtte det bli en liten Jotunheimentur igjen. Synnøve og Arne ble med, og turen gikk som sist sommer til Spiterstulen for å sanke noen nye topper. Fra Gausdal kom Hans Thorvald og Johannes, så da var vi fem stk som dro avgårde mot Memurutindene etter frokost. Tunge bakker opp til Veoskaret, før Store Memurutinden vesttoppen ble besteget. Videre gikk ferden over Vestre Memurutinder til V2, der vi fant ut at turen nå hadde blitt lang nok. Returnerte fra her og ned til Hellstugubreen, uten at omgåelsen til V3 ble undersøkt. Ganske bratt snøbakke ned her. Bra vær på turen, men en del skyer midt på dagen.
Sognefjellet
- Dato:
- 27.06.2014
Tredelt tur fra Sognefjellshytta (kretslagssamling for juniorene i Møre og Romsdal).
Første topp, Rundhaugan (1512 moh), ble besteget på skøytetreningsøkten på morgenen.
Etter lunsj tok jeg meg en fottur på nordsiden av riksvegen, og rensket med meg alle toppene der som er registrert på Peakbook (9 stk). Det ble både sol, regn, snø og til slutt sol igjen på denne turen, som tok ca to og en halv time.
Etter middag ble jeg fristet av ny tur, kjørte bilen en snau kilometer mot vest, og hadde Rundhaugan (1581 moh) i sikte. Hadde sett meg ut en rute før på dagen, med nesten sammenhengende snø. Tok zero-ski, som fungerte utmerket. På tilbaketuren gikk jeg oppom ett par andre Rundhauger som så litt fristende ut. 1 time 40 minutter på denne turen, og rakk akkurat kveldsmaten på Sognefjellshytta.
Storgrovtinden ++
- Dato:
- 26.06.2014
Sjåfør til langrennsamling på Sognefjellet (Arne). Jeg fikk satt av en dag til stortur til toppene mellom Heimre Illåbreen og Storjuvbreen. Parkerte ved Ytterdalssætra, og fra der er det fin anmarsj til Heimre Illåbreen. Ikke så krattete som jeg mente å ha lest i andre turrapporter. Videre veldig fint å gå i kanten av breen på lettgått blåis hele vegen til jeg forlot breen, og gikk opp til skaret mellom Heimre Illåbreatindene. Et lite sprekkeområde omtrent halvveis var lett å forsere litt inn på breen.
Fra skaret var det litt småekkel klyving på litt sleipt underlag opp til søre Heimre Illåbreatinden. Oppe på toppen tre og en halv time etter jeg forlot bilen ved Ytterdalssætra. Sol hele turen opp hit, men nå skyet det mere til fra øst, og det ble stort sett skyer foran >>>
Fjellrunden på Bjorli med avstikkere
- Dato:
- 20.04.2014
Tur i strålende påskevær sammen med Ingrid, Synnøve, Arne og Anne Marit. Mens de andre rastet innerst i runden tok jeg en rask trimtur opp til Kollhøe. Synnøve ble med på en ny avstikker til Bøverhø, før vi suste ned igjen til Bjorli.
Påsketur Venabygdsfjellet
- Dato:
- 18.04.2014
Finværstur fra Venabu rundt Veslefjellet sammen med Ingrid, Synnøve, Arne, Anne Marit og Sigrid. Synnøve, Arne og jeg gikk rett over, mens Sigrid og Anne Marit gikk opp på toppen fra nord. Fint turterreng på Venabygdsfjellet!
Gammelhans ++
- Dato:
- 16.04.2014
Påsketur til Nysetra, hvor det var grilling og mye slekt samlet. Jeg tok i tillegg en oppsamlingstur, for å sanke en del topper som min broder har opprettet siste året :-). Gråvær, med litt vind i høyden. Var bortom det som nå kalles Condruphaugen (mistenkte at den var høyere enn Sjuputtmyrtjønnhøgda).
Vinjeronden/Rondeslottet/Storronden
- Dato:
- 05.08.2013
Første gang i Rondane for undertegnede :-)
Turen gikk fra Rondvassbu sammen med Ingrid, Synnøve, Arne og Anne Marit. Det var en del vind hele dagen, men oppholdsvær og greit turvær. Ingrid og Anne Marit avsluttet på Vinjeronden. Jeg tok turen om Storronden på tilbaketuren.