Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (12)
- Bike trip - mixed (10)
- Bike trip - off-road (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (5)
- Fishing (5)
-
Other winter trip (38)
- Alpine skiing (35)
- Skating (3)
-
Ski trip (712)
- Backcountry skiing (4)
- Cross-country skiing (213)
- Randonnée/Telemark (494)
- Trip by foot (1386)
- Workout (1)
Archive - Geography
Peakbook-Friends





Favourite trips
Tusten
- Date:
- 06.04.2015
Fin kortreist avslutning på påsken for meg og Arne. Skitrekket har vært stengt en stund, men fint skiføre helt fra bilen på nederste parkering. Oppom masta på nedturen, og glimrende nedkjøring fra der.
Lillehammerfjellet
- Date:
- 31.03.2015
Skitur sammen med fetter "flugis" m/fam i strålende påskevær. Rundtur fra Per og Runa sin nye hytte på Nordseter.
Kvannfjellet
- Date:
- 15.03.2015
Skitur i fantastisk vær sammen med Synnøve, fra parkeringen langs vegen til Syltesetra. Måtte bære skiene over første markene, og opp til skogkanten. Meget bra forhold hele vegen ned!
Leirvågfjellet/Trollhaugen
- Date:
- 02.03.2015
Toppsanking-stopp på Solavåg på veg hjem fra Volda :-) Forhørte meg om ruter på kiosken på fergekaia, og fikk gode beskrivelser på både Leirvågfjellet og Trollhaugen (Solavågsfjellet).
Først Leirvågfjellet: Parkerte ved fotballstadion, og fulgte god sti helt til topps. Voldsom snøskur akkurat på toppen. Fulgte en mer direkte sti ned igjen. 35 minutter på turen.
Deretter Trollhaugen: Parkerte på parkering på vestsiden av Storevalen. Fulgte skogsveg/sti helt til topps. Kom også en sti rett opp fra brua, som nok hadde vært noe raskere. 45 minutter på denne turen.
Hausen
- Date:
- 01.03.2015
Etter Northugs fantastiske oppvisning siste kilometeren på fem-mila i Falun, ble seieren feiret med en fottur til Hausen (sammen med Arne).
Igesundshetta/Storehornet/Hornseten
- Date:
- 24.02.2015
Har vært stille med toppturer en stund fra denne kanten nå, slik er det ofte i langrennsesongen. I tillegg har et usedvanlig plagsomt virus herjet med hele familien siden november (begynner heldigvis å bedre seg nå).
Arbeidsoppdrag i Fosnavågen og utmerket vær, så da måtte det bli ett par turer med utgangspunkt Fosnavågen etter oppdrag utført. Først fra nederst i byggefelt, og nordryggen opp til Igesundshetta (høyeste topp på Bergsøya). En annen veg ned, til ett skilt som viste veg til Igesundsvarden. Først opp på Storehornet, og videre til Igesundsvarden som ikke er på Peakbook (for nærme Storehornet for å få den registrert). 1 t 15 min på turen.
Kjørte videre til Nørdrevågsneset, og gikk ryggen rett opp til Hornseten. Noe ruskete terreng i starten. Hadde nok vært behageligere >>>