Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Kiberget

Dato:
14.11.2022
Distanse:
7,6km

Tur til indianarane på Kiberget. Flott rundskue og kjekt å gå bort til indianartrea på neste kolle som heiter Nevstadhornet. Har faktisk ikkje vore her før, men har vel sett på denne rekka kvar gong eg har passert Hareidseidet sidan eg var liten kar i baksetet på bilen til far!

Kart    

Heida

Dato:
05.11.2022

Lister oss så stilt på tå...på veldig våt og glatt sti, med GC.

Svarane

Dato:
03.11.2022
Distanse:
6,1km

Variert og fin runde på Dimna. Både med skog og flott utsikt . Kan anbefale denne, men med start frå stadion p.g.a parkeing.

Kart     1 kommentar

Gyrinakken og Brendeåsen

Dato:
22.10.2022

På tur frå gokartbana og heimatt, med GC

Heida

Dato:
15.10.2022

Olsfjellet

Dato:
05.10.2022
Distanse:
0,6km

Flott utsikt!

Kart    

Heida

Dato:
01.10.2022

Igesundvarden

Dato:
29.09.2022

StikkUt tur med Gunn C medan Ulrik var i bursdag på badeland. Artig landskap frå vatnet og mot Igesundvarden. Like fasinerande kvar gong eg er. Mørkna nesten ute på heimattveg.

Heida på Frøystadskaret

Dato:
27.09.2022
Distanse:
2,0km

I serien Utanfor allfarveg-heldigvis....so var turen idag komen til Heida på Frøystadskaret. Det er vel berre sauene og eg som har tatt turen hit den seinare tid. Artig steinformasjon på tur tilbake nedatt mot vassverket ved Svartevatnet.

Kart    

Ulsteinfjella

Dato:
18.09.2022
Distanse:
7,5km

Stikk ut tur til Nibben, regnversdag- fulgte turvegen til Nibben. Fin utsiktsplass der. Vidare våt sti oppover og over ei myr til oppgang Skeidshornet. Kom innpå ny turveg opp til Skarpeidet og ny Stikk ut post ved Breifjellet. Litt rart, men her er ein del av ulsteinutmark eg aldri har vore på før. Kjekk, men fortsatt våt rygg nedatt via Høgskjerva, Lågskjervene og Årkinna. Gode utsiktsplassar.

Kart