Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (1)
- Fischen (1)
-
Fahrradtour (38)
- Fahrradtour Gelände (37)
- Fahrradtour gemischt (1)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (435)
- Bergtour (162)
- Hochtour (17)
- Jogging (123)
- Spaziergang (2)
- Wanderung (131)
-
Klettern (94)
- Alpinklettern (71)
- Eisklettern (2)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (505)
- Randonnée/Telemark (490)
- Tourenskilauf (15)
Peakbookfreunde
Litleoksen
- Datum:
- 26.05.2018
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 7,5km
Fin runde på god, tørr sti med Oda og Ylva. Knallutsikt hjem til Nesjestranda.
Blåhornet
- Datum:
- 13.05.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 5,0km
Bonustur på vei hjem fra Turtagrø. Flotte stier og mye utsikt for penga.
"Fannefjorden rundt"
- Datum:
- 12.11.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
Det er viktig med en overskrift som fanger lesernes interesse. Mange vil nok si at overskriften på denne turrapporten er i overkant pretensiøs, bestigningene som ble utført på rundturen tatt i betraktning. Overskriften lyver uansett ikke, jeg kjørte rundt Fannefjorden, og jeg var på tur opptil flere ganger underveis.
Høsten er fin. Det har både jeg og andre før meg uttalt. Av og til har vi sikkert ment det. I dag var ikke en slik dag. Striregn, sludd og 20-40 cm bløt nysnø på bakken over 200 moh er ingen god kombinasjon, samme hva du skulle finne på å bedrive av friluftsaktiviteter. Ettersom det skulle være farsdagsfeiring på Nesjestranda på ettermiddagen, og jeg dermed hadde litt tid å slå ihjæl, ble det likevel ei lite trenings- og samleøkt. Føret i høyden og været >>>
Rundtur fra Brandal
- Datum:
- 05.11.2017
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 17,1km
Søndagstrimmen med Ylva på slep. Klassisk novembervær med regnbyger og innslag av sludd. Fint område med stort sett gode stier, som i dag riktignok var nokså våte. Snarveien over Lågheida er det nok like greit å droppe hvis noen har tenkt å ta samme tur da underlaget her er nokså myrete og det er finere å heller ta litt høyde og følge tilnærmet samme vei som jeg gjorde opp. Ylva ble i tillegg nokså våt og kald av å vasse i myr og vått høyt gress, og måtte bæres store deler av biten over Lågheida til vi kom inn på skogsveien i dalen.