Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Oppdal Fjellmaraton

Date:
31.08.2024
Distance:
22.4km
Map    

Løpetur Valldalsetra-Sjøbolet-Berillstølen-Storvatnet

Date:
24.08.2024
Distance:
33.2km

Fin og lang løpetur med Kjell. Stort sett god kvalitet på stiene, med noen unntak. Ned fra Strupen er det stiløst og her løp vi også stiløst ei stund på feil side av elva. Fra Sjøbolhytta ovet til Gjølbotn er det tidvis et svakt tråkk, men tipper vi det var stiløst over halvparten av det strekket. Ned selve Gjølbotn er det bra sti til grusveien. Siste del med dårlig eller fraværende sti er partiet langs Storvatnet. Her er det merket «sti» som stort sett består av myr. Oppover Espedalen blir stien gradvis bedre, før det blir autostrada over Storreset og tilbake til Valldalsetra.

Map    

Unhjemsbotnen - Sæternebba

Date:
17.08.2024
Distance:
10.2km

Treningstur for å ticke av Sæternebba. Fint opp til hytta i Unhjemsbotn. Deretter offtrail langs en helt grei rute til topps. Ned igjen ble jeg fristet til å prøve nordvestryggen, og tok et heller dårlig valg med å gå ned ei markert renne. Den var bratt og litt sleip, og endte i tidenes evigvarende fjellbjørkratt.

Map    

Stranda Fjord Trail

Date:
10.08.2024
Distance:
25.8km
Map    

Gjertvasstind-Styggedalsryggen-Skagasrølsryggen

Date:
01.08.2024
Characteristic:
Alpine climbing
Distance:
23.7km

Kvalitetsdsg i fjellet med Kjell og Constantin. Kjørte fra Nordmøre ca 0330 og var fremme på Turtagrø litt over 8. Rask gange til Gjertvasstind, som hadde et par overraskende tekniske klyveopptak på «normalruta» opp ryggen. Deretter to rapeller ned til Gjertvasskardet. Videre over Styggedalsryggen var det enklere enn jeg hadde antatt, og det føltes greit å klyve dette partiet usikra, selv om ryggen opp til Centraltind var i grenseland for hva jeg er komfortabel med. Aldri direkte vanskelig, men såpass utsatt og mange opptak etter hverandre at jeg ville ha sikra på en dag med dårligere psyke eller ei mindre klyvesterk gruppe. Deretter en rapell fra Centraltind før vi gikk ut Skagadølsryggen. Også her føltes det i dag greit uten tau, med unntak for rapellene ned Halls hammer (som >>>

Map     4 comments