Archive - Date
Archive - Activity
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
- Ski trip (4)
- Trip by foot (269)
Archive - Geography
Peakbook-Friends





Livarden
- Date:
- 12.07.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:31h
- Distance:
- 10.6km
Hadde egentlig tenkt å følge sti fra utgangspunktet, men det ble nå til at vi tok grusveien opp til toppen av Grindåsen og på sti videre. Like greit det, for det var noe bløtt i terrenget etter senere tids nedbør.
Jevn stigning oppover, og det er ikke akkurat det man vil kalle for krevende terreng langs kammen opp til Livarden. La merke til at det bare var vi som gikk med fjellstøvler av de vi traff eller ble forbiløpt av på vei oppover.
La opp til rundtur tilbake ved å følge stien V fra toppen. Litt bratt til å begynne med, men ikke noe problematisk å gå der. Deretter ta av over Totlandsfjellet. Fikk litt asfalttrasking tilbake til bilen.
Rolland - Vikinghytten, med avstikker
- Date:
- 10.07.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 5:57h
- Distance:
- 15.9km
Siden det var en lørdag, kunne jeg benytte parkeringen ved skolen/barnehagen ved Kolåsen.
I Opptur Bergen sin turbeskrivelse står det at stien starter ved Rollandsvegen 10A. Jeg fulgte i stedet Den Trondhjemske postvei og tok til venstre etter Rollandsvegen 12 (hvitt hus) og før det røde silobygget. Det vil si at jeg gikk litt for langt langs postveien først, for de skiltene som viste vei Til fjellet, var dekket av løvverk. Veltråkket sti oppover. Den ble smalere etter passering av Nukane, og enda smalere etter Storsåta. Det var tydelig hva som var mest brukte turmål.
I stigningen opp mot Vikinghytten etter Vinddalsskaret var det et lite stiskille. Det var ingen merking, og jeg tok det for å være to veier på hver sin side av en liten knaus. Det var det ikke. Jeg tok den til høyre, >>>
Strandafjellet via Løvstakken
- Date:
- 08.07.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 1:49h
- Distance:
- 5.0km