Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Tørrisetnebba trig.pkt.

Dato:
29.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
0:48t
Distanse:
4,0km

Romsdalshalvøya pf30 - Tørrisetnebba trig punkt. Fin tur.

Kart    

Storfjellet og Nonsfjellet

Dato:
28.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
2:30t
Distanse:
14,9km

Morgenrunde i Moldemarka

Kart    

Kveldstur

Dato:
26.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
1:19t
Distanse:
9,1km

Kveldsrunde i marka.

Kart    

Eikremsnakken

Dato:
25.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
1:41t
Distanse:
13,0km
Kart    

Moldeheia

Dato:
24.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
1:28t
Distanse:
8,8km
Kart    

Markatrim

Dato:
22.04.2019
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
1:55t
Distanse:
12,5km
Kart    

Lofoten - Forsøk på Pilan øst og Sautinden

Dato:
20.04.2019
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
5:00t
Distanse:
11,9km

Siste tur i Lofoten for denne gang gikk mot Pilan Øst og til Sautinden. Jeg hadde lyst til å gå på Pilan østtoppen, men den ble litt smal og isete mot toppen og krevde at jeg tok på jern. Jeg ville ikke la turfølge vente på at jeg skulle stuke oppi der, så jeg gikk ned igjen til de andre og vi kjørte ned. Deretter gikk vi på Sautinden. Fin skikjøring på begge plassene. Kjempefin avslutning på Lofotoppholdet. Alle var meget fornøyd med turene.

Kart    

Lofoten - Torskmannen

Dato:
18.04.2019
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
4:35t
Distanse:
9,8km

Gikk fra Kvitforsen og mot Sukkerbrettet. Oppe ved vannet på 343 moh skjønte jeg at området Torskmannen/Breitinden er et knallfint område med hundrevis av muligheter. Vi gikk opp til Torskmannen og den navnløse 740-høyden nordøst for hovedtoppen. Fin nedkjøring til vannet. Begynte oppstigning til Breitinden, men etter hvert kom det forventede rufseværet, så vi kjørte ned igjen.

Kart    

Lofoten - Rundfjellet

Dato:
17.04.2019
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
4:43t
Distanse:
10,6km

Etter Geitgallien og frokost var hele laget samlet igjen. I tillegg hadde vi fått med oss min yngste bror Ole Kristian. Gikk fra Storvassbotn via Kudalsheia mot Rundfjellet. Føret var hardt og isete og flere i turfølget sleit med kickturnsene sine, så vi rundet rundt på østsiden og gikk opp den oppvarmede og mer behagelige sørryggen istedenfor den litt bratte og isete nordryggen. Fantastisk utsikt på denne toppen også, og perfekt vær. Alle var happy og selfiefaktoren var høy på laget. Nedkjøring på bråkete føre.

Kart    

Lofoten - Kvikklunsj til frokost på Geitgallien

Dato:
17.04.2019
Turtype:
Randonnée/Telemark
Turlengde:
3:34t
Distanse:
10,6km

"Early morning push til Geitgallien" Jeg hadde lyst til å gå til et av Lofotens mest kjente skifjell så jeg tok med Tobias og Svein Kåre på en morgentur fra hyttedøra før de andre hadde stått opp. Vi lovet de andre å være tilbake til frokost ved ni-halvtitida. Det kunne vi angre på da vi kom opp og så morgensola og føret ned østflanken, men turen var helt fantastisk likevel. Gikk bortover vegen mot Liland og opp lysløypa bak den nedlagte butikken fulgte dalen oppover til toppen. Stegjern og øks de siste høydemeterne. RÅ utsikt. Kvikklunsj på toppen før retur til hytta. Sklidde på ski nesten bort til hyttedøra.

Kart