Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Heimdalsknuten

Datum:
05.11.2017
Entfernung:
14,2km
Karte    

Skifjell

Datum:
02.11.2017
Entfernung:
3,0km

Karte    

Fjotlandsfjellet, Vest Agder pf 100

Datum:
27.10.2017
Entfernung:
2,9km

Vardet sti til toppen

Karte    

Gråhei, Vest Agder pf 100

Datum:
27.10.2017
Entfernung:
4,6km

Kjørte til Sandvann og parkerte ved bom. Etter et kort stykke var det et gult skilt med Gråhei, dette gikk jeg bevist forbi. Da jeg kom på toppen av bakkene rett før det gikk nedover igjen gikk det en sti opp til venstre, den fulgte jeg. Partier av stien var både våt og bratt. ved en knaus litt før toppen kom jeg over et ansikt. Har i ettertid lest at det skal være 3 stk ansikt i området her. Fulgte stien videre til toppvarden hvor jeg skrev navn i bok. Samme vei ned.

Karte    

Rislåknuten

Datum:
25.10.2017
Entfernung:
4,3km
Karte    

Håstølknuten

Datum:
18.10.2017
Entfernung:
2,3km
Karte    

Olashei

Datum:
28.09.2017
Entfernung:
7,2km
Karte    

Urdalsnapen, Bygland pf100

Datum:
16.09.2017
Entfernung:
2,2km

Mye kratt i starten. I det bratte partiet var det mosegrodd grov ur og andre plasser mose som en måtte klatre i. Etterhvert flatet det ut og det var stor fin furuskog på toppen.

Karte    

Skåvassfjellet Bygland pf100

Datum:
02.09.2017
Entfernung:
17,3km

Ingen stier å finne i et tunggått terreng med mye myrhull og dvergbjørk i høyden.

Karte    

Tull å gå her på sån en fin dag

Datum:
26.08.2017
Entfernung:
25,9km

Sosial tur med jobb. Dato ble bestemt i januar. Påmelding i midten av juni. Bestemte meg da for å gå med kollegaer til Trolltunga. Da helga kom var det meldt strålende vær i hele sørnorge. Angret litt da det var andre topper jeg hadde lyst på i finværet. Så til selve turen. Vi kjørte med to biler fra Tyssedal mot Skjeggedal k 07:30. Vi var ikke kommet langt før vi ble stoppet, parkring i Skjeggedal var full. Vi fikk overtalt vaktmann at vi skulle kjøre til toppen av den nye veien til Mågeli hyttefelt, og slapp videre. Den andre bilen måtte parkere her i Tyssedal Kr 150 + kr 50 pr person for buss. Oppe ved Skjeggedal kjørte vi opp mot bommen, og her stod vaktmannen og viftet fullt med hendene. Det viste seg at det var bare plass til 30 biler på toppen ved Mågeli hyttefelt. Etter >>>