Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fahrradtour (3)
-
Fußtour (111)
- Bergtour (20)
- Spaziergang (4)
- Wanderung (80)
-
Skitour (64)
- Langlauf (12)
- Tourenskilauf (22)
Peakbookfreunde

Lieblingsgipfel
Revsdalsheii og Vardehei
- Datum:
- 01.09.2018
- Entfernung:
- 10,0km
Grei traktorvei som gikkover til sti oppover. Traff en jeger før jeg gikk opp det bratte skaret til Revsdalsheii. Gikk deretter over til Vardehei. Her var det flere knauser med nesten lik høyde. GPS viste samme høyde på både Revsdalsheii og Vardehei. Fant et dyretråkk ned Revsdalen som var greit å følge.
Stol
- Datum:
- 19.08.2018
- Entfernung:
- 13,5km
Parkering rett nord for vegstasjonen i Valle. Fin info tavle ved start. Stien var godt merket gikk først til Einang. Best utsikt litt nedenfor toppunktet. Gikk ned til skaret og fulgte merking og sti til Homfjellet. Dette var en artig sti å gå da den flere plasser gikk bare meteren fra stupkanten. Mange fine utsiktspunkt på vei opp og på toppen. Gikk videre mot Laugardalen, og etterhvert kom skiltet mot Stol. Varde med bok på toppen. Ned fulgte jeg videre den merkede løypen mot Laugardalen. Den passerte en strekning som var merket med rasfare. Etterhvert kom jeg inn på en heievei og fulgte denne nedover mot Homme. Fra Homme var det en drøy tur på asfalt tilbake til bilen.
Skeisknuten, Bygland pf100
- Datum:
- 09.08.2018
- Entfernung:
- 9,3km
Fulgte sti innover til utløpet av Stasvatn der var det bro over bekken. Etter dette ble stien stedvis borte. Mange fine bukter med sandstrand på Kjosevatn. Etterhvert begynte det å regne, så det ble sleipt på fjell og steiner. Fant en bratt renne opp til toppen av Skeisknuten.
Vasstrandegga
- Datum:
- 03.08.2018
- Entfernung:
- 9,2km