Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fahrzeugtour (24)
-
Fußtour (613)
- Bergtour (26)
- Hochtour (11)
- Jogging (260)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (57)
-
Klettern (12)
- Alpinklettern (9)
- Sportklettern (3)
-
Skitour (47)
- Langlauf (15)
- Randonnée/Telemark (7)
- Tourenskilauf (25)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Vest for Simsedalen: Fra Hjortland til Ulskebjørnen
- Datum:
- 18.09.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 14,6km
P-plasen ved Hjortland var helt full, men en turgåer kjørte akkurat ut så jeg fikk en ledig plass. Fra Hjortland fulgte jeg grusveien oppover Simsedalen, der det var skilt om sauesanking. Oppover dalen hørte jeg både sauer og hunder. Jeg fulgte sti til Storhovden, før det ble en tur til Ulskebjørnen. Etter dette fulgte jeg sti videre over flere topper. Fra Rødland ble det trasking langs diverse veier tilbake til Hjortland.
Stoltzekleiven
- Datum:
- 17.09.2021
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 8,5km
Høgskrova
- Datum:
- 12.09.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,4km
Båttur fra Svolvær og fjelltur med jobben. Fin utsikt fra Høgskrova.
Tjeldbergtinden
- Datum:
- 11.09.2021
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 6,5km
Fra sørenden av Litl-Kongsvatnet fulgte jeg sti opp til Tjeldbergtinden i nydelig vær. Det ble også en tur bort til østtoppen.
Stoltzekleiven
- Datum:
- 08.09.2021
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 7,9km
Eikelandsvarden (Sveivane) og Eikelandsfjell (Fårikken)
- Datum:
- 05.09.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 6,5km
Vi parkerte ved Hamre grendaskule og fulgte vei og deretter sti opp til Eikelandsvarden (Sveivane) og videre til Eikelandsfjell (Fårikken). Det er fin sti hele veien.
Takk for turen Kjell Åge og KK!
Iseggene og Dalsnipa
- Datum:
- 05.09.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 5,9km
Fra parkering ved Hjellvikvegen fulgte vi først asfaltveien et lite stykke og deretter kraftledningen gjennom Revskaret. Det går sti der, men den så vi ikke i starten. I dette området var det mye flått! Fra Eversdalen fulgte vi traktorvei og deretter sti opp til Dalsnipa og videre bort til Iseggene.
Takk for turen Kjell Åge og KK!
Espeland
- Datum:
- 31.08.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 4,7km
Jeg parkerte i Moldamyrane, ved Espeland fangeleir. Etter et kort stykke langs vei krysset jeg elva over Nesbrua og fulgte sti over de tre toppene. Til slutt fulgte jeg grusvei tilbake til bilen. Det ble ganske mørkt på tilbaketuren, men det gikk greit uten hodelykt.
Nordhordlandskulten
- Datum:
- 29.08.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 7,3km
Jeg parkerte ved Tømmernes og fulgte vei et kort stykke. Videre var det traktorvei, før det ble sti. Fin sti opp til Sælafjellet og videre til Nordhordlandskulten og Raudlifjellet. Det sto skilt på et tre om hjortejakt i området fra 1.9. Fra Sælafjellet og videre går stien over en del myrer, så det var greit å ha fjellstøvler der.
Bogadalen
- Datum:
- 28.08.2021
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 11,5km
Vi kjørte gjennom Bogatunnelen til Vaksdal og deretter litt sørover langs "gamleveien". Fra parkering ved siden av Bogavegen fulgte vi grusvei oppover. Skal man kjøre her, må man ha tillatelse og en bil som er høy under. Veien er overraskende bratt etter at den krysser elva som renner ut fra Bogavatnet. Her er det mange løse steiner på veien. Oppe ved Bogavatnet tok vi av på sti som går forbi flere hytter. Etter hvert fulgte vi terrenget videre oppover. Ved Herfindalsfjellet tok vi en god pause. Jeg hadde en avtale senere på dagen, så vi rakk ikke å gå videre til Gråfjellet. Det er et fint område her oppe, med god utsikt. Dette ser også ut til å være et fint område om vinteren. På vei tilbake fulgte vi en god sti som går mer direkte til Bogavatnet. Denne stien >>>