Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
- Fottur (82)
-
Klatring (4)
- Alpin klatring (3)
- Miksklatring (1)
-
Skitur (24)
- Fjellskitur (12)
- Langrennstur (3)
- Randonnée/Telemark (9)
-
Sykkeltur (1)
- Blandet sykling (1)
Ullanhaug
- Dato:
- 11.06.2025
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 9,9km
Turen til Ullandhaug vistes seg å være en sjarmøretappe av en kommunetopp og med litt innlagte sightseeing så ble den også av en anstendelig lengde. Rask innsjekket på konferansehotellet Radisson i sentrum og skifte til turklær. En nydelig dag for en sightseeingtur i Stavanger. Hva de går glipp av de som ikke sparer på Kommunetopper � Fulgte trehusbebyggelsen oppover og kom inn på nydelig grusvei ved Mosvatnet. Rundet rundt vannet og gikk gjennom campingplassen opp mot Ullandhaugveien hvor det ble en liten pit stopp innom Joker/bakeriet for litt turmat/lunsj. Videre oppover og krysset under veien til venstre forbi parkeringen og opp mot tårnet. Koste meg med niste og fantastisk utsikt over omgivelsene. Gleder meg til å dra inn og opp i ‘heiane’ man skimter i horisonten mot >>>
Storegrønut (Rollag)
- Dato:
- 07.06.2025
- Turtype:
- Fjelltur
- Distanse:
- 9,6km
Kristoffer bestilte en ordentlig topp denne gangen. En med utsikt. Regnet med at Rollags kommunetopp Storegrønut kunne varte opp med Blefjell, Norefjell, noen glimt av Jotunheimen og ikke minst Gaustatoppen i finværet.
På vei oppover langs Numedalslågen kjørte vi forbi Numedal Folkehøyskole. Det var akkurat som noe bare klikket inn i hodet på min sønn, som før har avvist folkehøyskoler på det sterkeste.
Fremme på Killingstad P-plass forstod vi at dette var et yndet turområdet for de mange hyttefeltene vi hadde kjørt forbi. Flotte lettgått stier og terreng. Som flere på Peakbook hadde gjort før oss kuttet vi over fra stien i retning Storegrønut sørøst. Derfra fulgte vi ryggen over til selve kommunetoppen. Nydelig utsyn til Gaustadtoppen, spesielt, det meste av veien.
På >>>