Dagens mål var ikke mindre enn fire kommunetopper, - små, men allikevel fire stk. og litt kjøring mellom. Startet med Hå og Time. Toppunktene er kun noen få meter fra hverandre.
Første gang for meg på kjøretur alene i Rogaland og gps på mobilen skiftet stadig til bedre alternativer. Problemet var at de fleste av disse var merket med store privat vei, innkjøring forbudt skilt. Tilbake til forrige tvers over mulighet, nye forslag og slik gikk nu dagan.. eller i alle fall tiden� Endelig fremme på rett vei, så jeg bonden med møkkavogn komme bortetter jordet. Klok av skade fra tidigere Rogalands turer (Randaberg, Rennesøy..) anla jeg mitt mest vennlige ydmyke jeg, - ventet og banket på traktordøra, beklaget å forstyrre og forklarte at jeg skulle på tur, lurte på om jeg kunne kjøre opp el om jeg burde stå her nede ved hovedveien. Hvorpå jeg fikk beskjed om at det nok var best at jeg stod her nede. Oki. Ingen sure miner for det. I det jeg la i vei synes han vel at han hadde vært litt vel streng med meg og begynte å si noe om det bra været.. Jeg derimot bare nikket og smilte, redd for at han skulle si for mye på sitt svært uforståelige brede jærmaul Her ville alle svar medføre en ferd ut på utrygg grunn�
Jeg var sjeleglad for å legge i vei oppover grusveien. Så fort at det ikke var pga manglende parkering at han nektet meg å kjøre inn. Her var det danseplass til 20 biler.
Sau var det nok av oppover lia. Typisk Jæren ville jeg vel si, selv om jeg aldri har gått tur på Jæren før. Gress, stein, steingjerder og sau.
Kom rask til toppen, først Time. Så Hå, noen få meter nedi lia. Massivt skue til enorme vindmøller. Og de samme type grønne steinete landskapet øye kunne se.
Samme retur.
(Samme tekst for disse to kommunene)
Kommentarer