Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (20)
- Schlittschuhlaufen (5)
- Schneeschuhtour (14)
- Ski alpin (1)
-
Fahrradtour (82)
- Fahrradtour Gelände (52)
- Fahrradtour gemischt (1)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (456)
- Bergtour (142)
- Hochtour (4)
- Jogging (234)
- Spaziergang (17)
- Wanderung (41)
-
Skitour (223)
- Langlauf (105)
- Randonnée/Telemark (43)
- Tourenskilauf (70)
Peakbookfreunde
Skardshøgde måletur
- Datum:
- 12.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
Skardshøgdi var en uteglemt topp frem til mars i år på listene. Denne inngår også på Valdres-lista med topper over 100 meter i pf. Men toppen har to høydepunkter med samme høyde på kartet. Jeg hadde litt moro av å ta med meg GPS-utstyret fra jobben og måle høyden siden dette har nøyaktighet på cm-nivå. Høyeste punkt på nordtoppen ble målt til 1007,24 moh og 1007,15 moh på fast fjell. Høyeste punkt på toppen lenger sør ble målt til 1006,85 moh (fast fjell som også er høyest der). Nordtoppen er altså høyest.
Liaberget
- Datum:
- 12.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:34h
- Entfernung:
- 1,7km
Denne toppen var jeg litt spent på siden det var skrevet en rapport her på Peakbook om at det ikke var noe særlig. Vi gikk samme rute og opplevde bestigningen som veldig grei. Fin og bratt skråning med ganske åpen skog. Selve toppunktet var lett å se siden det var en fin fjellknaus som stakk opp av terrenget. Kort og fin tur. Åke fant for øvrig en sti ned igjen som endte opp nede ved låven hvor vi parkerte. Så det er sikkert et greit tips å ta med seg for de som skal på denne :-).
Røyskatthovde, siste topp i Nordre Land
- Datum:
- 12.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:39h
- Entfernung:
- 3,2km
Siste topp i Nordre Land. En ganske lang liste med skogstopper og noen med snaufjell. Vi kjørte langt innover i skogen og oppover en vei hvor vi til slutt måtte stoppe pga. at det subbet så inn i granskauen mye under bilen av alle småtrærne midt i veien. Det fikk være måte på til børstevask. Turen i seg selv var fin gjennom trivelig skog.
Haustsæterfjellet, siste topp i Etnedal
- Datum:
- 12.09.2014
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 1:22h
- Entfernung:
- 4,3km
Denne toppen var ikke med på noen lister, så da var det ekstra morsomt med et besøk. Det ble topptur nummer åtte denne dagen. Toppen lenger nord har 880-kote på toppen, det har ikke denne, men den har trig.punkt med høyde 881,4. Vi gikk oppom begge for å være sikker. Fine høstfarger og fin natur.