Blefjell (12.10.2023)  6


Tourcharakter Bergtour
Tourlänge 20h 18min
Entfernung 14,0km
Höhenmeter 720m
GPS
Besteigungen Bletoppen (1.342m) 12.10.2023 15:48
Besuche anderer PBE Blefjell Parkering (710m) 12.10.2023 13:21
Sigridsbu (1.180m) 12.10.2023 16:28

På toppen av Bletoppen og overnatting på Sigridsbu høstferien 2023

Startet rundt lunsj fra Norstul parkering sammen med Jørgen og Eivind. Værmeldingen lovte skyfritt og vind fra nordvest. Vi hadde pakket for overnatting på Sigridsbu, med lakenposer og mat i sekken. Gutta holdt godt tempo, og var i et fantastisk humør hele veien til toppen. God utsikt i alle retninger fra Bletoppen, men mye vind gjorde det til et veldig kort besøk.

På hytta fikk jeg varmet opp vann til mat og kakao, og mens vedovnen varmet opp annekset på Sigridsbu, var Jørgen og Eivind en tur på selve hovedhytta og hentet brettspill og yatzy. Ronja måtte holde yttergangen under hele oppholdet.

Etter en jevn fordeling av vinn og tap både på yatzy og "den forsvunne diamant" tok vi kvelden til en fantastisk stjernehimmel. Vi våknet opp til grått vær og lett snø i lufta.

Takk for en fantastisk tur :)

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.