Tysnessåta i tåke og regn (30.07.2020)
Bestigninger | Tysnessåta (752moh) | 30.07.2020 |
---|
Vestlandsturen ble avsluttet med Tysnessåta. Vi bodde på Stord hotell og rakk 10-båten over til Tysnes. Da jeg sjekka yr dagen før skulle tåka lette og regnet slutte etter en time, men det skjedde ikke, dessverre. Stien var nærmest en bekk, i hvert fall til å begynne med. Men det var greit å gå opp og godt å se varden. Vi tok de sedvanlige vardebildene og skyndte oss ned igjen.
Kommentarer
Blir ofte regn
Skrevet av morsor 30.07.2020 23:46Det ser så bra ut men kommer likevel et regnskyll. Vi droppa Tysnes da vi var redde for glatt sti i bratta.
Sv: Blir ofte regn
Skrevet av anneirik 31.07.2020 18:27Hei. Jeg så du var i området noen dager før oss. Stien opp var helt grei uten problem med glatt føre. Men skulle gjerne hatt bedre sikt på den toppen. God sommer videre!