Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
Ormtjernskampen, topptrimmen i Gausdal
- Datum:
- 16.07.2019
Tur med Trym. Vi gikk opp det bratte råket, og ned det slakere råket på nordsida. Blåste friskt på toppen.
Vågskardfjellet og Skjellbreidskampen, topptrimmen i Gausdal
- Datum:
- 10.07.2019
Tur i flott sommervær sammen med Anders, Trym og Bonzo fra parkeringen ved Vågskard. Første stopp på Vågskardfjellet der vi signerte i turboka, og jeg stempla topptrimkortet. Tok på litt solkrem, og greide antakelig å legge igjen solbrillene mine.
Videre gikk vi i terrenget over mot Skellbreidskampen, kom inn på råk oppover mot toppen. Her ble det en god matpause, mens vi beundra utsikten, signerte i turboka og stempla kortet. Herfra på nytt i terrenget over til Sørvestre Skjellbreidskampen. Videre ned på råket fra Tapptjerndalen. Ny pause ved idylliske Skjellbreidbua der hundene fikk bade, før vi tok råk tilbake til Vågskard.
Vardkampen -topptrimmen i Gausdal
- Datum:
- 09.07.2019
Etter å ha kjørt Martin og Henrik til Lillehammer og sett dem vel avgårde med toget til Trondheim, kjørte jeg og Trym til Gausdal, og parkerte ved stistart til Vardkampen. Valgte råket til høyre opp til toppen, der jeg signerte i turboka og stempla kortet. Gikk ned "bratta" samme vei, tok av råket til Flatsteinhytta. Trym var tørst, så vi tok råk til Vassbekkdalen, og der fant vi endelig en bekk! Derfra gikk vi råk tilbake til Vardkampen, med avstikker opp på Tobrokampen. Ned samme vei som vi kom opp.
Bjørgetoppen
- Datum:
- 07.07.2019
Tur fra tomta til Synnøve og Jan Egil sammen med Karoline, Nikolai, Martin, Synnøve og Bonzo. Tvillingene gikk et godt stykke oppover, men da det ble ulendt og bratt råk tok vi dem i bæremeis. Fin utsikt på toppen både nordover mot Mjøsbrua og mot Gjøvik.