Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Glæstadhøgda hjemmefra

Date:
12.02.2017

Fint å kunne starte hjemmefra på tur, skiene må bare bæres bort til jordet. Gikk til Solbakken, der det ble en stopp med solbærtoddy og vaffel. Fortsatte opp bakkene, og gikk over på Glæstadhøgda, der jeg tok runden utover mot Snertingdal. Slutt med skogsdrifta, så kunne gå den vestlige løypa tilbake. Gubberudrunden er ikke kjørt i år, så da ble det samme vei tilbake. Nydelig vær, nok en eventyrlig fin dag.

Map    

Haugrunden

Date:
11.02.2017

Etter å ha vært med Henrik som sjåfør og heiagjeng på Madshussprinten på Biri, kjørt ham innom hjemme for raskt skift og en brødskive, og deretter kjørt til Hovdebakken, hadde jeg nok tid før henting til en skitur i finværet. Gikk fra Øverby til Blivgodt, og derfra Haugrunden og lysløypa tilbake til bilen. Rakk å få litt sol på vei oppover, og så ble det nydelige farger i rosa/blåtimen, før lysene kom på den siste strekningen ned.

Map    

Skitur til Blivgodt

Date:
09.02.2017
Map    

Bergstoppen

Date:
09.02.2017
Map    

Skitur til Blivgodt

Date:
06.02.2017
Map    

Skitur

Date:
05.02.2017
Map    

Ettermiddagstur på ski

Date:
04.02.2017
Map    

Bergstoppen

Date:
03.02.2017
Map    

Skitur

Date:
01.02.2017

Skitur fra Øverby i dag. Lysløypa til Blivgodt, fortsatte over Rødgardsmyra. Snudde der utforkjøringen ned til Åslendet begynner og gikk samme vei tilbake. Lite snø enkelte partier i skogen.

Map