Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Fahrradtour (10)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
- Fußtour (367)
-
Klettern (8)
- Alpinklettern (8)
-
Skitour (359)
- Langlauf (73)
- Randonnée/Telemark (92)
- Tourenskilauf (181)
Archiv - Nach Geografie
Lieblingsgipfel
Bygdin - Beitostølen (via Fleinsendin)
- Datum:
- 01.04.2013
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 5:00h
- Entfernung:
- 35,0km
Nydelig fjellskitur 2. påskedag i strålende aprilsol fra skyfri himmel. Ble fraktet med bussen fra Beitostølen kl. 10 inn til Bygdin. Det var -3 grader og lett bris fra nord. Snødybde: 80 cm.
Påsketur til Bitihorn
- Datum:
- 27.03.2013
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 7:00h
Fjellskitur til Bitihorn onsdag i påsken. Første gangen jeg besteg toppen vinterstid. Solen skinte fra en skyfri himmel og det var -2 grader og flau vind fra nordvest. Gikk skiløype fra Beitostølen og tok av løypen Blå 4 ved Trollhovd. Her tok jeg på langfellene og satte kursen nordvestover over Skorliegge og videre opp til Skorberget (1315 m.o.h.). Gikk deretter nordøstover i retning Velumskaret. Et parti var det såpass lite snø at jeg måtte ta av skiene. På Velumskardet satte jeg fra meg skiene og gikk til fots opp ryggen øst- og deretter nordover til toppen. Nådde toppen kl. 14.30, tre og en halv time etter start. Møtte på en mann på toppen som hadde gått på randonee-ski fra Sameleiren og tre andre som kom fra samme retning som meg. Været var i dag helt klart og jeg fikk >>>
Bygdin - Beitostølen (via Fleinsendin)
- Datum:
- 26.03.2013
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 5:00h
- Entfernung:
- 35,0km
Beitostølen - Bygdisheim
- Datum:
- 24.03.2013
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 6:30h
- Entfernung:
- 30,0km
Nydelig fjellskitur fra Beitostølen til Bygdisheim tur/retur palmesøndag. Været var topp med sol fra en skyfri himmel. Det var litt i det kaldeste laget med -9 grader og laber bris fra nord. Fine skiforhold, men litt trått føre. Fulgte bilveien mesteparten av veien og gikk langs Hålissundet bort til Bygdisheim. Snødybde: 79 cm.
Beitostølen - Bygdin
- Datum:
- 21.02.2013
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 9:00h
- Entfernung:
- 30,0km
Fjellskirundtur fra Beitostølen til Bygdin tur/retur med luckylive (Live Selnes) og ThomasRiis (Thomas Riis) . Lettskyet, pent vær og -10 grader. Det blåste en relativ sur og kald bris fra nord på formiddagen, men da vi kom inn til Vinstrevatn ble det svak vind og inne ved Bygdin var det nærmest vindstille. Det var fantastisk ved Bygdin og vi nøt solen her i to timer i solveggen både ved hotellet og ved Hålisstølen. Tok mange bilder og koste oss på denne praktfulle skituren til Jotunheimen i februar.
Bitihorn
- Datum:
- 28.09.2012
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 5:00h
- Entfernung:
- 16,0km
Gikk fra Beitostølen over Heklefjell og Båtskardsberge og opp til Bitihorn fra forsiden. Det var skyet vær med litt snø i luften på Bitihorn. Snøgrensen lå på ca. 1100 m.o.h.
Bitihorn
- Datum:
- 08.09.2012
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 3,0km
Denne septemberlørdagen gikk vi en ettermiddagstur opp til Bitihorn fra forsiden av fjellet fra Båtskaret. Det var første gangen vi gikk denne ruten opp til toppen. Turen var ikke lang, og stien var tydelig det meste av veien. Over ca. 1450 m.o.h. var det kommet litt kram nysnø, noe som indikerer at vinteren nærmer seg. Det var lettskyet vær og vind med snøbyger lenger innover Jotunheimen. Vi la merke til at det hadde falt en del nysnø i høyfjellet vestover mens det hadde falt mindre lenger øst.
Vinterlig maitur til Mugna
- Datum:
- 12.05.2012
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Flotte skiforhold, minusgrader, mye snø og strålende solskinnsvær. Kjølig og sur vind over 2000-meter, men herlig ved Raslet. 5,5 timers tur.