Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (10)
-
Climbing (8)
- Alpine climbing (8)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
- Other trip (1)
-
Ski trip (339)
- Backcountry skiing (176)
- Cross-country skiing (68)
- Randonnée/Telemark (82)
- Trip by foot (351)
Archive - Geography

Favourite peaks
Påsketur til Synshorn og Heimre Fagerdalshøe
- Date:
- 15.04.2014
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 9:00h
- Distance:
- 44.0km
Nydelig fjellskitur fra Beitostølen til Bygdin med bestigning av Synshorn og Heimre Fagerdalshøe. Solen skinte fra en lettskyet himmel og temperaturen var ca. 0 grader og det blåste en laber bris fra vest-nordvest.
Fulgte skiløype Rød 1 og 2 til Bygdin (nypreparerte spor). Gikk derfra til Fagerstrand og opp til toppen av Synshorn, videre ryggen over til Heimre Fagerdalshøe, ned vestsiden av fjellet og ned til Bygdisheim, og langs sommerbilveien tilbake til Bygdin og samme veien tilbake til Beitostølen. Fantastisk flott påskeskitur i Jotunheimen!
Varm skitur til Bitihorn
- Date:
- 29.03.2014
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 7:00h
- Distance:
- 27.0km
Nydelig fjellskitur til Bitihorn via Velumskaret på årets hittil varmeste dag.
Været: Sol, 9 grader og flau vind fra nord-nordvest.
Årets første 2000-meter: Rasletind
- Date:
- 28.03.2014
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 13:00h
- Distance:
- 60.0km
Været var meldt nydelig og varmt med strålende sol denne fredagen. Dessverre startet dagen med mest skyet vær med litt sol inn i mellom, men fra ettermiddagen skinte solen fra en diset himmel. Det var godt og varmt og nærmest vindstille, på Raslet var det en svak vestlig vind, men den kjentes varm og behagelig. Snøkvaliteten var kram vårsnø grunnet plussgrader hele turen, men det var ikke så varmt at det ble gjennomslag i snøen. Myke og fine skiforhold!
Startet å gå fra Beitostølen kl. 6.15 og fikk med meg en gylden, rød soloppgang på Garlimyrane. Videre gikk ferden mot Garli, ned til Smørkoll og opp til Båtskaret på preparert skiløype. Fra Båtskaret fulgte jeg bilveien gjennom selve skaret, tok deretter på skiene og gikk på ski på scooterspor ned til Sameleiren. Der kom >>>
Rasletinden
- Date:
- 19.10.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 6:00h
- Distance:
- 13.0km
Tur med Sandra. Først delvis skyet, senere skyet vær. Ca. -5 grader på Valdresflya, -10 grader på toppen der det forøvrig også var tåke. Litt tørr nysnø i terrenget.
Bitihorn i nysnø, sol og sterk vind
- Date:
- 21.09.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 2:00h
Ettermiddagstur til Bitihorn med ThomasRiis (Thomas Riis) . Gikk opp til toppen fra Båtskaret. Kram nysnø over ca. 1400 moh. Lettskyet vær og kraftig vestlig vind (kuling). Det var til tider vanskelig å stå oppreist på toppen, godt at vi kunne søke ly i hytteveggen.
Heimre Fagerdalshøe og Synshorn
- Date:
- 20.09.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 5:00h
Praktfull høstdag! Strålende sol fra en nærmest skyfri himmel, et par plussgrader og svake vindforhold. Det har kommet en del nysnø over ca. 1300 moh, så turen vekslet mellom høst og vinter. En flott kombinasjon. Nå er høsten i fjellet på sitt vakreste!
Mefjellet, Heimre Fagerdalshøe og Synshorn
- Date:
- 24.07.2013
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 5:30h
- Distance:
- 11.0km
Bitihorn
- Date:
- 20.07.2013
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 7:00h
Været: Sol fra skyfri himmel, meget varmt (22 grader) og varm vind (laber bris fra vest).
Mye folk på toppen av Bitihorn. Badet i et av tjernene ved Båtskardberge, ca. 1200 m.o.h. En herlig sommerdag!