Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Kalven 2. påskedag

Datum:
21.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
11,2km

Karte    

Lodalskåpa og Brenibba 1. påskedag

Datum:
20.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
28,5km
Karte    

Vestre Kalvehøgde langfredag

Datum:
18.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
24,0km

Nydelig påskevær og enormt mye folk. Alle p-plasser over Flye var tatt kl 9.30, så med tidlig start unngikk vi heldigvis trafikkaos. Omtrent vindstille vær, litt nysnø etter siste to dagers snøvær. Satt på toppen av Vestre Kalvehøgde i en time og nøt været og utsikten.

Karte    

Griningsdalskampen

Datum:
15.04.2025
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
11,3km

Sesongens første fjelltur til fots. Tørt terreng helt til toppen. Stølsveien inn til Griningsdalskampen er fortsatt stengt ved bommen ved campingplassen. Delvis skyet vær, 7-8 grader og lett vestlig bris. En lett topptur i et idyllisk terreng. Bra utsikt på toppen.

Karte    

Rasletinden

Datum:
12.04.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
16,7km

Vic’s første randonnée og topptur over 2000 meter i Norge. Nydelig påskevær. Varmt og skyfritt, men en kjølig bris over 1800 meter. Rekordlite snø for årstiden. Hardt skareføre, men noe mykere i bratt sydvendt terreng der solen fikk varmet opp snøen. Mye folk på tur denne lørdag i palmehelgen.

Karte    

Marabotthornet

Datum:
06.04.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,5km

Karte    

Halnekollen

Datum:
23.03.2025
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
2,3km

En fin, kort topptur. Mer snø her enn østpå. Skyet vær. En stor mast er plassert på toppen av Halnekollen (1357 m). Toppen grenser mellom Vestland og Buskerud.

Karte    

Monsbunuten, Krækkjahæe og Øklenutan

Datum:
23.03.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
17,8km

Parkerte ved en lomme på RV7 1 km øst for Fagerheim Fjellstove, og gikk derfra en rundtur på fjellski til tre topper på Hardangervidda. Været var delvis skyet med bris. Litt kjølig. Hardt skiføre.

Karte    

Storeskuta på Hallingskarvet

Datum:
22.03.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
32,4km

Startet turen på Haugastøl kl. 9.30 denne lørdag morgen. Lettskyet, pent vær. Fulgte stikket scooterløype til Folarskaret. Der tok jeg av til høyre mot øst for å bestige Sørvest for Storeskuta (1905 m). Svært hardt og skavlete føre utenom skiløypen, ikke godt fjellskiføre. Mye vind på Hallingskarvet, så gikk med hette. Finværet gav likevel bra utsikt i dag. Nedkjøringen ble krevende på hardt føre, tok det rolig. På returen gikk jeg oppom Slåttehallnuten (1310 m). Mindre snø enn normalt ved Haugastøl.

Karte    

Fra Espedalen inn i Langsua

Datum:
16.02.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
34,5km

I dag var planen å bestige fire topper vest for Espedalen og inn i Langsua nasjonalpark. Det var en kjølig vintermorgen med temperaturer på 17-18 minusgrader, lettskyet pent vær. Jeg parkerte like ved Strand Fjellstue, og fulgte en scooterløype først over Espedalsvatnet (722 m) og videre opp til tregrensen nedenfor Nedre Stylskardtjønnet. Her stoppet scootersporet, og derfra måtte jeg gå fritt ut i terrenget og sette egne spor. Det ble en liten kort, bratt passasje opp til Bågåskardet. Det var 450 høydemeter opp hit fra Espedalsvatnet, så det kjentes godt å være oppe på fjellet. Første topp på turen var Leppkampen (1340 m). Toppen har to toppunkt som har omtrent samme høyde, så jeg gikk oppom begge. Det blåste en veldig kjølig nordlig bris på toppen, så jeg måtte ta på >>>

Karte