Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Tjuvenborg

Datum:
06.09.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:00h
Entfernung:
8,0km

Tur med gjengen, Caroline, Monica, Stian og Leif. Vi fulgte blåmerke bratt, brattere, og brattest opp ryggen. Artig med hula! Var veldig forsiktige, og holdt oss unna svaet. Det var glatt i dag. Videre opp til Hestbrenna der det overraskende nok var sittegruppe og bålpanne av ny dato. Etter en lang pause i det flotte varme høstværet, rusla vi ned til koia, og videre langs grusveien og stien tilbake til parkeringen. Denne er velfortjent "Kremtopplista", noe utenom det vanlige :)

Karte    

Bragernesåsen

Datum:
04.09.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
3:38h
Entfernung:
14,3km

Tur med DNT. Treningstur før top7turen.

Karte    

Snaukollen

Datum:
02.09.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,6km

En veldig fin kveldstur med DNT Aktiv i kremterrenget mot Snaukollene. '

Karte    

Bragernesåsen

Datum:
31.08.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:19h
Entfernung:
11,8km

Tur hjemmefra opp Hamborgstrømskgen og over til Hvalsdammen. Retur via diverse stier/veier og ned Zikk-Zakken og hjem. Kikka litt etter sopp, man fant ingen jeg kjente igjen som spiselige :)

Karte    

Øysteinnatten

Datum:
30.08.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
11,5km

Planen var Hallingskravet sammen med venner i turgruppa. Men, der oppe var været for vått, så vi avlyste. Uansett, jeg ville på tur. Sjekka Yr.no og Telemark viste overskya, med litt sol, og fravær av regn! Fant ut at Øysteinnatten var en "kremtopp", så da gjorde valget seg selv. Var klar kl. 0900 på Jønnebu P-plass. kr. 50,. for parering. Bratt start på bred og noe steinete sti. Det er kupert terreng her. Sola fordrev lave skyer, men ikke nok til panoramautsikt på toppen. Etter en pause der og en hyggelig prat med en annen vandrer, fulgte jeg stien vestover. Fint å gå bortover ryggen. Tok bratt ned til et pent vann, så var det opp igjen over en ny høyde, før det gikk nedover igjen. Stier over alt, mange sauetråkk (og møkk:) Mange folk ute i dag. Talte mist 25 personer >>>

Karte    

Langs elva

Datum:
28.08.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
0:54h
Entfernung:
4,1km

Solbergvarden

Datum:
26.08.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:21h
Entfernung:
9,0km

Tur med Dnt aktiv Puls. Flott sommerkveld i bra tempo. Gøy og se både fiskeørn og paraglidere sveve over dalen :)

Karte    

Langs elva

Datum:
25.08.2025
Tourcharakter:
Spaziergang
Tourlänge:
1:35h
Entfernung:
8,2km

Restitusjon etter heljeturen

Førheinutane Sørøstskråning 118/118

Datum:
24.08.2025
Tourlänge:
7:05h
Entfernung:
14,7km

Fikk med Merete og Gotfred på det som var min «aller siste kommunetopp» ;) Dro fra Drammen lørdag efta og var på Sandvin camping ca. 1700. Veldig trivelig plass. Rene hytter og fellesrom. Rimelig er det også. Vi fikk en hytte med to soverom til 500,-! Fin beliggenhet ved en sandstrand, og med kveldssol, noe det er lita av på vestsiden av vannet. Kvelden gikk med til inntak av wienerpølser og rosevin :) Tanken var å ta ferja kl. 0900 (den tidligste), men da vi var klare til avreise 0800 var det mest effektivt å kjøre rundt. Ca. 0930 var vi på parkeringen. Her var det minst 15 biler, og utfra hva vi så av tau, isenkram og hjelmer, så var folket her for å klatre i Hægefjell. Turen startet på grusvei. Fint å gå, og flott utsikt til klatrerutene. Store (buldre) steiner spredt i >>>

Karte    

Bragernesåsen

Datum:
20.08.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:55h
Entfernung:
10,3km

Runde i åsen for å bedre kondis :)

Karte