Archivo - fecha
Archivo - actividad
-
Ciclismo (57)
- Ciclismo de carretera (3)
- Ciclismo de montaña (1)
- Ciclismo mixto (51)
-
Entrenemiento (1)
- Cinta de correr (1)
-
Escalada (2)
- Escalada de rocodromo (1)
- Vía ferrata (1)
-
Excurción de esquí (136)
- Esquí de fondo (119)
- Esquí de montaña (15)
- Randonnée/Telemark (2)
- Excurción de otro tipo (8)
-
Excursión de invierno, otro tipo (7)
- Esquí (2)
- Excurción de raquetas de nieve (4)
- Snowboardning (1)
-
Senderismo (674)
- Caminata (151)
- Excurción alpino (8)
- Running (6)
- Senderismo (448)
- Senderismo de montaña (57)
-
Viaje por carretera (2)
- Vuelo (2)
Amigos de Peakbook
Excurciones favoritos
Picos favoritos
Myrehogget
- Fecha:
- 02.11.2019
- Distancia:
- 12.0km
Merete og jeg ville gå opp ei løype med tanke på en DNT tur til sommeren. Langtidsplanlegging :)
Vi valgte å starte fra Midtstua og lage ei rundløype som gikk innom Celleputten, Eurekatoppen og Myrehogget. Jevn stigning opp til Hoggsvannet. Her tok vi vestover på blåmerka til Celleputten. Selve cella fant vi ikke i farta ... Småsurt vær så greit å komme seg videre. Yr hadde meldt klarvær men det det drøyde, så ingen utsikt hverken på Eurekatoppen eller Myrehogget. Stien langs Hoggsvannet er litt artig da. Wirer og stega for at en skal unngå å havne i vannet ;) Noen cm nysnø gav landskapet en litt uvant men fin karakter. November er her!
800-metern til Batteriet
- Fecha:
- 05.11.2019
- Distancia:
- 11.5km
Tverråsen
- Fecha:
- 09.11.2019
- Distancia:
- 10.8km
Overgangen til vinter. Fint på sin måte. Litt skummelt når en ikke se isen under snølaget. Det var lurt med piggsko i dag :)
Mjøndalsskauen
- Fecha:
- 12.11.2019
- Tipo de excursión:
- Senderismo
- Distancia:
- 6.8km
Gamledammen via Vårstigen
- Fecha:
- 19.11.2019
- Tipo de excursión:
- Senderismo
- Distancia:
- 7.2km
Tur med DNT akTiv. Våtere i marka enn under snøsmeltinga om våren? Helt ekstremt etter alle dagene med regn. Kliss våt, men hyggelig var det. Det er sjelden jeg angrer på en tur :)
Storsteinsfjell
- Fecha:
- 22.11.2019
- Tipo de excursión:
- Senderismo
- Distancia:
- 4.5km
Mål: Sjekke forholdene på Heibu da jeg tenker å overnatte under denne helleren. Vannvittig vått også i dag. Regn og skodde. Gikk til knea i våt snø deler av turen. Tråkka til skrevs i ei myr. Trøsta er fin trening :) Ingen bilder men unntak av en dårlig snap
Heibu
- Fecha:
- 23.11.2019
- Tipo de excursión:
- Senderismo
- Duración:
- 15:00h
- Distancia:
- 3.0km
Overnatting i helleren Heibu. Ville ha en "natt i naturen, men telt/hengekøye frista ikke i regnværet. Heibu ble da løsningen. Denne helleren er dyp og er tørr og fin. Ingen ulempe med flatt gulv heller. Aska i bålet var varm når jeg kom dit. Noen hadde vært der og fyra bål og kappa ved. Populær plass? Jeg fiksa middag. Lammegryte Real med sjokolade til dessert. Krabba ned i "beddingen" som bestod av vindsekk, liggeunderlag og dunpose. Sov som en stein i 9 timer :) Våkna til nok en grå dag i en stille skog med tåke. Skikkelig vått i terrenget, men regnet hadde gitt seg.

