Archive - Date

Collected lists

Kjekstadmarka på tvers

Date:
28.10.2017
Distance:
14.0km

Stasjon til stasjon, Lier til Heggedal på blåmerka løype. Tok toget fra Heggedal tilbake til Lier. Synes kanskje ikke denne ruta yter Kjekstadmarka full rettferdighet. Går utenom de flotte vannene Skarpertjern og Stordammen. Jeg får finne ei ny rute lengre sør ved leilighet ;)

Map    

Landfalltjern

Date:
02.11.2017
Distance:
9.6km
Map    

Tretjernåsen

Date:
04.11.2017
Distance:
4.4km

Flott november dag :) Barfrost og sol.

Map    

Bragernesåsen

Date:
07.11.2017
Distance:
5.0km
Map    

Bragernesåsen

Date:
09.11.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
2:30h
Distance:
9.2km
Map    

Holleia

Date:
12.11.2017
Distance:
27.3km

Kompis Gotfred inviterte til langtur på Holleia. Målet var Gønknuten. Kjørte et stykke innover skogsbilveien fra Sokna. Kunne kjørt lengre, men været var strålende og vi ville ha mest mulig tur ut av dagen. Holleia er et flott område og man føler virkelig at man er langt til skogs. Et par rast på noen setre før vi nådde Grønknutkoia. DNT-hytte med flott vestvendt beliggenhet. Retur via Gønknuten. Noe utsikt, men også ganske høy granskog som "er i veien". Vi skjønner nå at dette blir en drøy tur, og at vi neppe er framme før det blir mørk. Ca. 5 km fra bilen må vi gå skuleis et stykke. Her er jeg uheldig når jeg skal hoppe over en bekk, og havner ut i isvannet og i tillegg forstuer kneet. Jeg greier og halte meg videre - nå er det blitt mørk og jeg savner >>>

Map    

Egge

Date:
25.11.2017
Distance:
3.3km

Tur fra Eggevollen - den første snøen i marka har kommet.

Map    

Kosetur med bål

Date:
14.12.2017
Duration:
2:00h
Distance:
5.0km

Turleder DNT akTiv. Fin gjeng, 5 kvinner og 5 menn, gikk fra DNT-kontoret i Nedre Storgate og opp til Prins Oscars utsikt. God stening rundt leirbålet :) Retur via Spiralen. Tur nr. 2 opp hit i dag, da første turen var å bære opp noe ved bil bålet.

Map    

Tverken

Date:
18.12.2017
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
1:00h
Distance:
5.0km
Map    

Solbergfjellet og Knabben

Date:
21.12.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
2:30h
Distance:
9.0km

Hyggelig bål tur med DNT akTiv.

Map