Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Trollhøtta og Grythatten (Oppdal/Rennebu PF100)

Dato:
18.11.2018
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
15,5km

Dagstur med Atlas til grensefjell mellom Oppdal og Rennebu. Denne runden har vært planlagt lenge men nå ble den utvidet litt for å se på den flotte nye hytta ved Trollfoten. Supert turvær med strålende sol og barmarksføre i midten av november! Det var en del snøfelt og is langs ruta så det ble noen uelegante fall på knallhard snø og is skjult i lyngen. Prøvde å omgå de værste partiene og gjøre trygge veivalg der det kunne være utsatt. En del folk å se rundt Trollfot-hytta men ellers var vi alene i fjellet. Dvs. vi observerte en diger flokk ryper og en liten reinsflokk.

Kart    

Våttåsen

Dato:
17.11.2018
Turtype:
Fottur
Turlengde:
0:46t
Distanse:
3,2km
Kart    

Tron øst (Tynset)

Dato:
11.11.2018
Turtype:
Fottur
Distanse:
15,1km
Kart    

Muen (Ringebu)

Dato:
10.11.2018
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
4,0km

Benstrekker på vei til Eidsvoll. Hadde håpet på skiføre men det var alt for lite snø men nok til at det ble veldig tungt. Sur vind.

Kart    

Grunnleggende turlederkurs for TT

Dato:
21.10.2018
Turtype:
Fottur
Turlengde:
20:00t
Distanse:
16,0km

Denne helga ble tilbrakt i Bymarka som instruktør på grunnleggende turlederkurs for TT. Det var noe forfall men kursleder Erling og meg endte opp med 9 motiverte deltakere, alle med tilknytning til Barnas Turlag. Fredag ettermiddag hadde vi en kort presentasjon av deltakerene på TT-brygga før et noe komprimert kart- og kompass-kurs. Lørdag startet vi kl. 09 på Rønningen. Det ble noen timer inne med teori og diskusjoner før vi gikk en rute i terrenget rundt Rønningen i treer-grupper. Hovedfokus var ulike måter å bruke kompasskurs. Etter at alle var tilbake på Rønningen ble det holdt en del miniforedrag av deltakerene før vi trakk inn og kjørte gjennom et ambassadørkurs. Søndag var det turdag og vi møttes kl. 10 ved Ferista før vi tok bussen opp til Skistua. Turen var delt opp >>>

Kart    

Til Nidaros

Dato:
16.10.2018
Turtype:
Fottur
Distanse:
11,4km

Fottur fra jobb ned til byen langs den siste mila av pilegrimsleden til Nidarosdomen. Flott turvær.

Kart    

Resfjellet

Dato:
14.10.2018
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,8km

Lørdag gikk med til installasjon/montering av ny peisovn og stålpipe på Kjølen. Etter en rolig kveld, natt og søndagsmorgen på hytta tok fruen og meg turen til Resfjelltoppen. 20°C da vi passerte Høyløa men på toppen var det kraftig vind. Lite folk å se.

Geitfjellet (Grong PF100)

Dato:
10.10.2018
Turtype:
Fottur
Distanse:
15,1km

Hele turplanen ble forskjøvet et døgn på tur nordover pga oppdaterte meldinger fra Yr. Da ble Geitfjellet i Grong et slags hovedmål etter er par mindre topper (med vei) tidligere på dagen. Det var litt guffent vær i mot så jeg gikk jevnt oppover. Snø de siste 100 hm. På returen startet regnet så da ble det få stopp. Veldig mye fjellrype rundt toppunktet. Nå kjører vi til Lierne og finner teltplass for natten.

Kart    

Offenåsen (Steinkjer PF100)

Dato:
10.10.2018
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,2km

Spisepause og innkjøp av mat i Steinkjer og da passet det godt med en tur oppom «byfjellet». Mange folk i alle aldre oppover de flotte stiene og rundt Peilehytta. NB! Parkeringsplassen Oftenåsen p-plass bør ikke benyttes da det er kjøring forbudt på veien opp til denne. Bruk heller Rannem P-plass eller gå opp fra by-siden.

Kart    

Børsåsen (Levanger PF100)

Dato:
10.10.2018
Turtype:
Fottur
Distanse:
2,1km

Benstrekker og drikkepause for Atlas på vår ferd nordover.

Kart