Archive - Date

Collected lists

Våttåsen

Date:
09.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.3km

TGIF-tur med Atlas.

Map    

Svartåsen (UL#8)

Date:
07.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.5km
Map    

Kneppen-runde

Date:
05.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.5km
Map    

Innerbergsalen (Aure)

Date:
04.09.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
11.1km

Tidlig start fra hytta for å rekke en litt større tur før foppal på TV hjemme. Valget falt på kommunetoppen i Aure. Jeg hadde ikke med sykkel så det måtte bli opp og ned i samme løype.. dessverre. Tydelig sti som er rødmerket fra stistart til toppen av Innerbergsalen. Det ble litt smått med bare Innerbergsalen så vi tok med oss Stabbene i samme slengen. Det var litt sporadisk sti videre mot Stabbene, og ingen rødmerking. Med litt sikt er det veldig greit å finne rett vei. Jeg valgte å ta med drikkepose i sekken i dag noe Atlas ikke har mulighet til. Det ble varmt for han i dag og vi tok noen gode pauser der han fikk slappe av i skyggen (ikke noe vann over tregrensa). Han måtte også ha en hjelpende hånd på et par klyvepartier, men samarbeider godt og klarte seg imponerende bra >>>

Map    

Resfjellet

Date:
03.09.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.3km

Ny dag med nydelig høstvær. Valgte å vente til tempen bikket under 20.. Traff noen folk, en liten tamrein-flokk og en stor saueflokk i fjellet.

Map    

Resfjellet

Date:
02.09.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
8.0km

Endelig hyttehelg! Kom av gårde tidlig fra jobb, hentet Atlas hjemme og tok en flott ettermiddagstur til Resfjellet i nydelig vær før vi dro på hytta.

Map    

Våttåsen

Date:
01.09.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.3km

Luftetur med Atlas. Nydelig vær.

Map    

Kvernberget (UL#10)

Date:
31.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
8.1km

Kveldstur i nydelig vær med Atlas. Tok de 8 postene til UL#10 og la inn en lang ekstratur utom Kvernberget og Øyberget.

Map    

Leiråsen (UL#7)

Date:
29.08.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
6.8km

Ettermiddagstur med Atlas fra Smistad og innover til Rønningen. Tok et svipp oppom Leiråsen. Tok også en tur til postene for UL#7.

Map    

NF veilederkurs bre

Date:
24.08.2022
Characteristic:
Glacier travel
Duration:
50:00h
Distance:
35.0km

Etter 2-3 år med avlysning av veilederkurs bre ble det i år kjørt gjennom 2 kurs (!) med Breoppleving som arrangør, i samarbeid med Jostedalen BFL. Jonny var kursleder og jeg var medinstruktør. Vi hadde med oss en aspirant og 8 deltakere (fullt kurs!). Onsdag 24.8 Oppstart på kvelden med info og intro på campingen. Torsdag 25.8 Nigardsbreen for gjennomgang av en del basismomenter. Kveldsøkt. Fredag 26.8 Snørelaterte tema ved Styggevatnet med en svipptur oppom Vivakulen. Kveldsøkt. Lørdag 27.8 Fåbergstølsbreen med momenter som innmarsj, av/på bre (inkl rappell), utfordrende blåis og overgang is/snø. Kveldsøkt. Søndag 28.8 Nigardsbreen med to redningscaser. Tidlig ned av breen for kursevaluering i plenum og til slutt samtale og vurdering av hver enkelt deltaker og aspiranten til slutt. Trivelige dager >>>

Map