Skarvemellen i årstypisk juli-vær(hvor var hanskene hen?) (29.07.2016)
Startsted | Park.lomme Skarvemellen NØ (925moh) |
---|---|
Sluttsted | Samme (919moh) |
Turtype | Fjelltur |
Turlengde | 2t 38min |
Distanse | 5,0km |
Høydemeter | 357m |
GPS |
![]() ![]() |
Bestigninger | Skarvemellen (1267moh) | 29.07.2016 |
---|
Meldt regn utover dagen, så derfor kort tur i dag. Hadde vært på Rundemellen tidligere, men ikke Skarvemellen. Parkerte på den nordøstligste parkeringslommen og fulgte sti i vestlig retning. Et stykke oppe mosaikker med moltemyrer, og vi fik smake årets første molter. Kjølig vær med noe vind, og i vest truende skyer, med tydelige tegn til nedbør i sør, vest og nord
Nær toppen begynte det å regne, og sammen med vinden ble det nokså kjølig. Etter å ha spist et par skiver i le av varden bar det nedover igjen, vi droppet planen om en rundttur via Kalvemellen/Rundemellen under dagens hustrige forhold.
Atypisk(til Østlandet å være) fjellformasjon med markert rygg som var bratt og luftig i sør. Flere steder rødfiolette knoller "innbakt" i fjellet; jaspis? Ned igjen samme vei, med litt mer moltespising.
Kommentarer