Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Arkiv - Etter geografi

Lister jeg samler etter

Odda: Setenuten og Revseggi

Dato:
25.07.2014
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
16,3km
Kart    

Odda: 2 topper fra Reinsnos

Dato:
27.06.2014
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
17,1km

Stier: God sti langs Ljosavatnet. Planen var å følge sti til Vierkvelven. Denne stien fant jeg aldri. Kjempet meg opp gjennom skog, kratt og bratte klipper. Slitsomt. Over tregrensen var det enkelte varder opp til 1. toppen. Fant ikke sti før jeg kom inn på T-løypen mellom Reinsnos og Ringedalsdammen. Klarte å miste T-ene mellom 1100 m og 1000 m. ! Godt gjort. Videre nedover var stien både god og godt merket.

Kart    

Odda: Kaldevassrustene

Dato:
07.06.2014
Turtype:
Fjellskitur
Distanse:
15,5km
Kart    

Jondal: Middagsnuten og Gangdalsnuten

Dato:
23.05.2014
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
12,2km

Veier: Bomveg kr 30. God skogsvei til180 moh. Har du bil med liten bakkeklaring kan du parkere her. Veldig dårlig vei opp til 300 moh. Noen tonn med grus hadde gjort seg oppover her. På denne høyden er det plass til 2-3 biler. Blir vrient for nr 3 å få snudd bilen! Veien fortsetter til 360 moh, men her må du ha traktor for å komme opp. Stier: God og merket sti til Grønerib. God sti videre til Skinnasætret. Videre oppgaver var det kun enkelte dyretråkk. Middagsnuten: Her fant jeg definitivt ikke noen god vei opp. Vestrygggen var luftig og bratt. Måtte klatre på det bratteste. Her skulle jeg ikke gå ned nei. Nedturen mot syd var bedre men kan ikke ha vært beste veien det heller.Sannsynligvis er NØ-ryggen best. Gangdalsnuten: Her fant jeg en grei vei opp og ned. Målte PF med GPS til 96 >>>

Kart    

Odda: Raudnosnuten

Dato:
13.09.2013
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
18,4km
Kart    

Odda: Øst for Nonsnut

Dato:
23.08.2013
Turtype:
Fottur
Kart    

Odda: Røldalsåta

Dato:
23.08.2013
Distanse:
6,0km
Kart    

Odda: Storenuten

Dato:
26.07.2013
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
18,8km

Stier: 5 timer av turen gikk langs stien til Trolltunga. Meget bred og nedtråkket sti. Og en masse folk på tur. Forlot stien vest av Storenuten da det så ut som om det var greit å komme opp fra sørsiden. Det var det ikke. Siste 20 hm før topplatået var avsindig bratt og det var med nød og neppe jeg kom opp. Kan vanskelig anbefales. Veien ned var helt grei og er sikkert den letteste. Tiden langs stien til Trolltunga gikk med til masse hilsing og samtaler på engelsk. Parkering: 100 kr i avgift. Her må en være tidlig ute, kommer en for sent kan det være fullt.

Kart    

Jondal: Daurmålsnuten

Dato:
06.07.2013
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
13,2km

Stier: Merket sti fra Gangdal opp til Grønerimb. God sti videre til Gangdalstølen.(Skitnasætret på kartet). Tydelig sti til Urdavatnet. Videre var det enkelte sauetråkk opp til 860 m. Opp ryggen mot 1059 var det kun spredte tilløp til sti. Gikk i en trang og bratt dal opp til 1000m. Her var det en hylle bortetter og noen hadde her satt opp en håndfull varder som ledet meg opp på ryggen. Bratt men OK på tørt fjell. Fra toppen og ned til hovedveien var det masse stier, men de fleste gikk på tvers av min rute. Nedturen her kan ikke anbefales.

Kart    

Odda: Jordalsnuten

Dato:
19.10.2012
Distanse:
10,4km
Kart