Arkiv - datum
Arkiv - aktivitet
-
Annan tur (1)
- Kajakpaddling (1)
-
Annan vintertur (106)
- Tur på snöskor (106)
-
Cykeltur (25)
- Blandad cykeltur (5)
- Terrängcykling (18)
-
Skidtur (136)
- Fjällskidtur (112)
- Längdskidåkning (8)
- Randonnée/Telemark (9)
-
Träning/workout (1)
- Löpband (1)
-
Tur till fots (624)
- Fjällvandring (329)
- Fotvandring (38)
- Joggingtur (46)
- Promenad (6)
Peakbook-vänner
Favorittoppar
Knutshovda - rett opp
- Datum:
- 22.04.2023
- Turtyp:
- Tur på snöskor
Start fra Sveen i dag. Artig med litt forandring på topper man besøker mye. Aldri bushet rett opp på den kanten før .Delvis hard skare ved start men opp fjellsiden så var det slush og barmark. Supert vær i dag. Relativt bratt ned igjen så det ble litt miniski følelse i slushen av og til. God treningsøkt.
Kollutholen
- Datum:
- 16.04.2023
- Turtyp:
- Tur på snöskor
Etter noen dager med mer eller mindre dårlig vær både snø og regn så ble det litt bedre i dag.
Prøvde truger i dag og det gikk bedre her. Et mye hardere spor i bunn men nå begynner det å bli løst her også.
Knutshovda-ikke i nærheten av toppen.
- Datum:
- 12.04.2023
- Turtyp:
- Tur på snöskor
Mildværet har virkelig satt inn nådestøtet på snøen og opptimist som jeg er så må en jo prøve en tur likevel.
Men i dag gav jeg rett og slett opp ganske fort. Sank langt ned og med et lass bløtsnø
oppå trugene for hvert steg selv i skisporet mitt og med raskt bløte sko da må en bare snu. Friskt i minne andre sine bein som fikk seg en forfrysning nettopp her oppover i vårsnø da er det ingen skam å snu.
Knutshovda
- Datum:
- 10.04.2023
- Turtyp:
- Tur på snöskor
Dagens andre tur. Etter ei lita pause hjemme så ble ikke været så ille likevel.
Bestemte meg for en tur til og da på truger. Noen hadde gått her på truger for noen dager siden så det var delvis spor ved siden av skisporet oppover forbi Moldslsetra.
Lohnahovda
- Datum:
- 26.03.2023
- Turtyp:
- Tur på snöskor
22 minus hjemme ved start I dag så skaren var perfekt for en trugetur.
Start ved fylkesveien og fulgte et scooterspor oppover et stykke før det ble bushing resten mot toppen. Mye mildere på toppen så det ble en liten fin tur på mårran.
