Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

"Peakbookvenner"

Lister jeg samler etter

Kollutholen

Dato:
08.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,6km

En tur på heimen for å besøke mamma på formiddagen. Så ble det tur. Parkerte på den faste plassen og slapp Aron løs. I det jeg jeg skulle gå kom det en liten løs hund springende. Aron syntes nok dette var festlig så han la på sprang etter den lille. Hehe Aron holdt følge en liten stund men måtte gi tapt. Han lille var litt for kjapp så Aron ble med meg på tur i stedet. Tåke i dag også men da jeg kom oppover et stykke så ble det sol og blå himmel. Helt nydelig på toppen med det hvite teppet. Fin tur og Aron sprang løs mesteparten av turen.

Kart    

Knutshovda

Dato:
07.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,4km

Tåke nedi bygda så det ble ganske så fint å komme opp over tåka. Fint med litt månelys og det hvite teppe over dalen. Kveldstur via Molldalsetra med Aron

Kart    

Kollutholen

Dato:
05.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,6km

Kveldstur med Aron i månelys. Mange glatte partier på stien så måtte bruke hodelykta for å se isen.

Kart    

Kakellkletten +

Dato:
02.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,9km

Tidlig start i dag. Kjørte ned til Grimsbu og parkerte ved brua.Fulgte bilveien oppover et stykke før vi tok en avstikker bortom Langbekkosen. Fortsatte så til toppen av Kakellkletten. Signering i trimboka og retur tilbake til bilen. Fin tur og noe bedre vær i dag enn i går. Tur med Erling og Aron i dag

Kart    

Håneskletten +

Dato:
01.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
7,2km

Erling ble med på tur i dag så vi kjørte opp til parkeringen ved benkene. Endelig var 1. November her og det betyr slutt på utvidet båndtang i Folldal så i dag ble mye løping på Aron. Fulgte stien opp på toppen av Håneskletten først. Signering i trimboka før vi satte kurs rett ned mot Jensaseter. Fulgte så skiløypetraseen tilbake mot bilen. Været var egt greit nok så vi tok en svipp bortom Grønhøbua. Her ble detcen kort pause i bua før vi retunerte tik bilen. Kald vind men ellers greit. Aron sprang løs og storkoste seg. Herlig å se en så glad hund.

Kart    

Knutshovda

Dato:
01.11.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,1km

Kjørte rett på Sveen etter forrige tur. Rask tur på toppen og signering trimboka. Aron sprang delvis løst her også. Møtte et par med en hund på returen. Det var en vilter valp som var veldig nysgjerrig på Aron. Men Aron var rolig som vanlig. Ble litt kjølig på denne turen.

Kart    

Kollutholen

Dato:
31.10.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,6km

Fridag i dag så da må en ut på tur i dagslys. Kaldt og et tynt snølag på toppen.

Kart    

Knutshovda

Dato:
29.10.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,1km

Kveldstur fra Sveen med Aron. 2 sifret med kuldegrader tidligere i dag men mildrre nå på kvelden.

Kart    

Sentrumrunde

Dato:
28.10.2025
Turtype:
Spasertur
Distanse:
2,4km

Grimsmoan

Dato:
26.10.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
9,5km

Regn stort sett hele dagen så det ble arbeid inne. Rett før det ble mørkt lettet været så da ble det tur. Start fra bommen og tur bort til Grimsmotjønnan via flyplassen og tilbake samme vei Erling og Aron var med.