Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Gesammelte Listen

Kamferhaugen runde

Datum:
27.02.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,2km

Ettermiddagene går fort så startet med å besøke mamma på heimen. Så ble det tur. Tok samme runde som i går. Mildt vær om dagene

Kamferhaugen runde

Datum:
26.02.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
5,1km

Samme runde i kveld også. 4 minus så fint å være ute på tur.

Kamferhaugen runde

Datum:
25.02.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km

Liten kveldstur helt på tampen av kvelden. Mildvær og atter mildvær som tærer på snøen. Godt med en luftetur.

Kollutholen

Datum:
23.02.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,6km

Tur på mårran i dag og det i strålende vær. Såvidt minus grader så hardt fint i sporet. Startet med truger men parkerte døm i skogen og fortsatte på beina. Litt løst I bjørkeskogen og opp mot snaufjellet men ellers greit. Signerte I trimboka og retunerte samme vei.Kom et par stk fra andre kanten da jeg var på tur ned. Aron I bånd i dag og det var bra. Han ville absolutt ut av sporet ved skosbua så var nok her det var spennende sist helg. Fin tur.

Karte    

Rundtomhuset på ski

Datum:
22.02.2025
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
13,8km

Skitur i mildværet med Erling i dag. Startet tidlig fra parkeringa ved Kvitdalsveien og da var det vel et par plussgrader. Oppkjørte skispor hele veien. Gikk forholdsvis fint innover men føret ble mye mer trått på tilbaketuren. Ble ei lita pause på trappa ved bua før vi retunerte. Fikk trist sms da vi satt og slappet av.

Knutshovda

Datum:
21.02.2025
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,3km

Tok truger i kveld og tråkket opp sporet via Molldalsetra. Rundt null grader og litt vind på toppen. Aron var med.

Karte    

Kamferhaugen runde

Datum:
20.02.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,6km

Mangeogtjue minus på mårran og 4 minus i kveld. Fin kveldstur

Kamferhaugen runde

Datum:
17.02.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,6km

Begynte å kjenne på litt dårlig form natt til i går så tok en rolig dag i går. Ikke helt 100 % i dag heller men måtte ut på luftetur i kveld. . Fin tur med Aron.

Kollutholen + Aron borte

Datum:
15.02.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
10,9km

Nesten påskevær i dag så planen var et par turer. Startet på den vanlige plassen og Aron sprang løs. Fint å gå sporet oppover med ski. Tok ei lita pause på toppen før vi satte kursen nedover igjen. Artig nedkjøring I skogen nedover og da vi hadde kommet ganske langt nedover så var Aron søkk borte. Jeg stoppet og ventet og ropte men ingen Aron. Er ei skogs bu oppi langs sporet og der oppdaget jeg at det var folk i dag og en hund men Aron var ikke der heller. Jeg tenkte at han må vel komme etterhvert så jeg satte bare kursen ned til parkeringa og ventet litt der. Alltid lurt at noen passer på utgangspunktet mens andre evt leter for hunden kan hende sveiper innom der. Ringte noen gode venner og de kom for å passe på ved bilen. Bestemte meg for å ta en tur til mot toppen og satte >>>

Karte    

Vardhøe

Datum:
14.02.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
3,4km

Fridag og mye på planen i dag så måtte ut å trekke litt frisk luft og lade batterier på mårran. Startet med en tur opp på Vardhøa. 23 minus nede ved brua men mye mildere oppe på parkeringa. Gikk fra Nygruvparkeringa og fulgte skisporet oppover gjennom skogen og opp på snaufjellet. Kom inn på trugesporet og fulgte det til toppen. Signerte i trimboka og rente ned igjen til parkeringa. Knallfin tur.

Karte