Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Facebook

Hjellevannet rundt

Date:
12.03.2026
Distance:
10.5km
Map    

Rundtur via Børsesjø

Date:
09.03.2026
Distance:
7.0km
Map    

Piggen med lykt

Date:
07.03.2026

Kveldstur inn fra Voldsveien etter en tur på Herkules og Saga matsenter. Gikk greit uten brodder, men stort sett isete i sporet hele veien nå.

Map    

Vealøs, ny glitrende tur

Date:
01.03.2026

Søndag 1.mars og nærmest påskestemning. Sol med knall blå himmel. Gikk fra Lensmannseter. Møtte en god del folk på stien denne dagen. Nokså løst i sporet i svettelia hvor det tiner tidligst, eller fint å gå. 5 plussgrader. Bra med vind på toppen, men flott å sitte i le.

Map    

Hvitsteintjenn gapahuk

Date:
28.02.2026
Map    

Kaperkollen o/ Tinnskollen

Date:
22.02.2026

Ettermiddagstur. Rundtur sammen med David fra Stærvegen.

Map    

Topp vinterstemning på Vealøs

Date:
19.02.2026

Ettermiddagstur. Rakk en ny tur til Vealøs-toppen før væromslaget i vente med mildere temperatur på dagen og nedbør. Gikk fra Lensmannseter. Fin dag med blå himmel og sol og skikkelig kaldt som vinter skal være. David heiv seg med på kort varsel og ville være med opp. 7 minusgrader og perfekt tråkket snøsti til toppen. Var oppe klokka 17.00 akkurat tidsnok før sola gikk bak et lite skydekke i horisonten. Vi ble på toppen en stund og fikk varmet oss på et forlatt bål før vi gikk ned igjen. Lykten ble tatt i bruk på nedtur.

Map    

Holtankollen

Date:
18.02.2026

Liten tur opp etter en tur på Piggen. David var med. 6 minusgrader.

Map    

Piggen

Date:
18.02.2026

Ettermiddagstur inn fra Voldsveien sammen med David. 6 minusgrader.

Map    

Vealøs i glitrende vintersol

Date:
14.02.2026

Lørdag og topp værmelding med sol og knall blå himmel med massse minusgrader. Det har ikke vært så mange soldager i vinter, så ville utnytte dagen med en tur til Vealøs. Gikk som vanlig fra Lensmannseter. Det hadde kommet litt mer snø fra forrige tur i slutten av januar, så nå var det tilnærmet perfekt snøsti. Ikke noe glatte partier med lumske issvuller. Det blir ellers mye kveldsturer med lykt for min del, så flott å oppleve knall sol i glitrende, snødekt vinterskog igjen.. som det var på toppen denne dagen.

Map