Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (30)
- Bike trip - mixed (30)
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (14)
- Cross-country skiing (14)
- Trip by foot (149)
Peakbook-Friends
Kaperkollen over Tinnskollen
- Date:
- 03.01.2026
Frisk hodelykt-tur til kaperkollen. 7 minus. Gikk denne gang over Tinnskollen. Skrev meg inn i boka på Kaperkollen kl. 21.40. Ble litt action opp de siste hundre meterne opp mot Kaperkollen da et helikopter kom og hang over meg med lyskaster i flere minutter. Skjønte det var en leteaksjon på gang da jeg hadde sett helikopteret sirkle over Gulset og Gulsetmarka en tid. Da helikopteret forsvant igjen ringte jeg operasjonssentralen får å høre hva som stod på, men nådde ikke igjennom. Batteriet begynte å svikte også. Men fikk omsider kontakt med politiet og meldt fra om at det var meg de hadde sett. Dreide seg visst om en stor politiaksjon etter en knivstikking i Skien sentrum tidligere på kvelden.
Liten runde ved Piggen m/ lykt
- Date:
- 02.01.2026
Sen kveldstur fra Voldsveien. Frisk tur med 7 minus og skikkelig isvind. Var på toppen kl. 21.00. På retur fra Piggen tok jeg en sving innom Hvitsteintjenn og gapahuken. Lengde 5,2 km.
Nyttårstur til Skrehelle
- Date:
- 01.01.2026
Kveldstur sammen med David. Vi var egentlig på vei til Vestre Vealøs, men skiftet kurs underveis i bilen og kjørte opp til Fjelldalen og Skrehelle i stedet. David ville heller dit opp. Fant ut at han ikke hadde vært på selve Skrehelle-toppen før og heller ikke ved Elggløtt, så det passet bra. Som ventet var det noe mer issvuller over stien her oppe, men greit å passere. Gikk opp via Lille Skrehelle. Vi satt litt i Elggløtt før vi gikk opp til toppunktet. Et par minusgrader og god is-vind denne dagen, så føltes ganske kalt. Var på toppen kl.18.10.