Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Facebook

Jypleviktangen

Dato:
30.04.2023

Titopptur med Philip. Gunnar var også med.

Kart    

Hvitsteintjenn - Piggen, titoppklargjøring

Dato:
28.04.2023

Kveldstur fra Trommedalsveien. Klargjøring for tjuvstart av Ti-Topper’n 2023. Satt opp titoppkasse på gapahuken ved Hvisteintjenn, og la ut boka på Piggen. Lykt fra midtveis på tilbaketuren fra Piggen. Møtte en elg ved stien mellom gapahuken og Trommedalsveien.

Kart    

Ulvskollen – Klargjøring for titoppsesong

Dato:
27.04.2023

Rundtur. Gikk opp Smia. Satt opp titoppkassa ved Brynhildbu før jeg gikk videre over Ulvskollen med retur via Skiens midtpunkt. Lå en del snø øverst og nederst i Brubergdalen, men bart i midten.

Kart    

Grenland komplett.. igjen

Dato:
22.04.2023
Turlengde:
1:06t
Distanse:
1,4km

Turen ut til denne nyoppdagete listetoppen i Bamble har latt vente på seg vel lenge for min del, men fikk i dag endelig toppen unnagjort. Grei og kjapp bestigning, men som forventet en nokså kjedelig topptur. Gikk opp og ned samme vei, stedvis langs litt dyretråkk. Philip var med på turen. Litt kveldssol brøyt igjennom når vi var på toppen, og fulgte oss litt ned igjen. Og sammen med gløtt av litt ok utsikt fra hogstfeltet i lia nedunder toppen, ble det kanskje ikke så ille svippen allikevel. Kjørte ned og tok en rast ved Valle gjestehavn, før vi tok turen videre ut til Trolldalen Fort.

Kart    

Trolldalen fort

Dato:
22.04.2023

Tur ut med Philip etter en tur oppom Tegdalsåsen og en visitt på Valle Gjestehavn.

Kart    

Spiraltoppen, Drammen

Dato:
17.04.2023

Liten tur i Drammen på vei til Lierskogen. Gikk opp fra sentrum.

Kart    

Kaperkollen - Åletjern

Dato:
03.04.2023

Ettermiddag-/kveldstur sammen med Philip. Fulgte inn lysløypa fra Gulsetringen og opp Kaperkollen fra sydøst. Ned igjen på andre siden. Hadde en hyggelig rast ved Åletjern.

Kart    

Børsesjø naturreservat

Dato:
01.04.2023

Gåtur hjemmefra via Børsesjø og fugletårna. Philip var med. Lengde: 7 km.

Kart