Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (27)
- Bike trip - mixed (27)
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (14)
- Cross-country skiing (14)
- Trip by foot (109)
Peakbook-Friends
Geitebuvarden
- Date:
- 29.10.2020
Tur opp for å hente ned en teller vi satt opp i fjor vår. Med stengt vei på Hyniveien etter et nylig jordras, og stengt vei ved Hoppestadbrua, ble det å ta en uoffisiell omkjøring via skogsbilveien fra Modammen til Stulen og inn til Svanstulveien og ned igjen mot Valebøveien. Med nøkkel til bommen ved Skårdalsveien kjørte vi inn og tok toppen opp fra syd. Etter mye regn og gråvær i det siste glimtet solen til denne dagen. Det ble et flott skue fra toppen med tåkehavet høyt over dalsøkka og ned igjennom Gjerpensdalen. Var også en tur oppom toppunktet.
Kronfjell, Nissedal
- Date:
- 15.10.2020
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:17h
- Distance:
- 12.8km
Topptur Nissedal. Parkerte ved parkeringsplass ved Fjoneveien noen hundre meter ovenfor utløpet av traktorslepet hvor løypa begynner. Fulgte denne opp så langt den går og merket løype videre. Mye svaberg og fjellgrunn, men generelt bra merket med små varder og blåmerker. Dog må enn følge med et par steder opp fjellsiden om enn vil gå akkurat der løypa går. Blåmerkingen var gammel og slitt, så litt oppfriskning hadde gjort susen. Bra med høydemeter på turen og mye går unna opp traktorveien, ellers jevn stigning det meste av turen. 657 høydemeter totalt. Det var en fryd og komme opp på ryggen og følge toppflata de siste drøye 1,5 kilometerne fram mot toppunktet, flott terreng og utsikt, med oktobervær på sitt beste.
Rennevassvarden og Rennevassnutan, Hjartdal
- Date:
- 09.10.2020
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:13h
- Distance:
- 10.5km
Har hatt området rundt Rennevassvarden i tankene siden i fjor. Nå klaffet det både med tid og vær. Strålende sol fra morgenen, men skyet over utover kvelden. Rennevassvarden og krinsen rundt var nytt bekjentskap for meg, men turrapporten til Nils her på Peakbook vekket virkelig interesse med bildene sine fra sin tur i fjor. To røde nåler ligger lagelig til for en fin runde i et lite, kompakt fjellområde, skikkelig telemarksnatur etter mitt hjerte. Flott utsikt over gigantene i fjellheimen i Telemark. Tok av opp Opsalveien og kjørte denne oppover i overkant av 6 km, før jeg tok videre opp veien med bomavgift 80,-. Veien har nå automatisk bompassering som kan betales innen 48 timer.
Tanken var å kjøre opp og parkere ved bommen ved Rennevassveien, men fra den øvre hytta så bakken >>>