Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (35)
- Ekspedisjon (2)
- Jakttur (1)
- Kajakkpadling (31)
- Annen vintertur (18)
- Fottur (833)
-
Kjøretur (2)
- Biltur (1)
-
Klatring (1)
- Sportsklatring (1)
-
Skitur (147)
- Fjellskitur (38)
- Langrennstur (94)
- Randonnée/Telemark (9)
-
Sykkeltur (123)
- Blandet sykling (114)
- Gatesykling (1)
"Peakbookvenner"

Favorittopper
Smøla
- Dato:
- 12.05.2021
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 6,4km
Fin tur til Smøla. Etter Hitra og Frøya i solskinn, ble nå overskyet og tåke nedover de høye fjell. Dessuten ser det ut til at er for mye snø fortsatt til Gråurda og andre topper rundt 1000 m. Så Smøla var et fint alternativ.
Besselvassheia
- Dato:
- 11.05.2021
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 6,7km
Etter Blåfjellet ble det en fin avslapningstur bortover til Besselvassheia. Tok syklene og sykla inn til vannet. Gikk resten. Møtte flere som var på tur i det fine solskinnsværet. Helt stille, sjeldeen på Frøya.
Topper i Røyken
- Dato:
- 25.04.2021
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 14,4km
Fin søndagstur. Sykla inn fra Slemmestadveien. Det var så mye privat vei og parkering forbudt. Fin sykkeltur da. Valgte å gå rett opp på Bjørnmyåsen og over på andre siden. Bratt, men greit. Fin sti videre opp til Herstadheia. Her var det fin hytte, gapahuk og flere benker for å spise. Litt av et sted, og fin utsikt inn til Olso, Drøbak og ytre Drammensfjord. Ned samme vei og sykla inn mot foten av Eglevannsåsen. Gikk på GPS oppover og kom inn i et merkelig fjellendt og vanskelig terreng. Ca. 150 meter før toppen måtte vi over en dal som nærmest var en kløft. To topper her som er nesten like store. Tilbake gjennom en rang dal med beinrester av elg.
I det hele en variert og artig tur.
Vardåsen
- Dato:
- 24.04.2021
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 5,4km
En rask ekstratur opp til Vardåsen - retur i alpinløypa der snøen var i ferd med å forsvinne.
Haveråsen
- Dato:
- 24.04.2021
- Turtype:
- Fottur
- Distanse:
- 15,8km
Fin lørdagstur, først sykling inn til Sandungen, så gåtur opp til toppen. Noe snø enda, men skaren holdt stort sett så det var fin å gå. Det største problemet var alle toppbrekte tre som lå på kryss og tvers over stien. Det skyltes en spesiell vinter med en periode med mye tung snø. Har aldri sett så mye topp brekte tre noensinne.