Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (123)
- Bike trip - mixed (114)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (1)
- Sport climbing (1)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
-
Other trip (35)
- Expedition (2)
- Hunt (1)
- Kayaking (31)
-
Other winter trip (18)
- Skating (6)
- Snowshoe trip (12)
-
Ski trip (147)
- Backcountry skiing (38)
- Cross-country skiing (94)
- Randonnée/Telemark (9)
-
Trip by foot (835)
- Alpine trip (8)
- Glacier travel (1)
- Hike (476)
- Hillwalk (280)
- Jogging (20)
- Walk (23)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
La Reunion IV
- Date:
- 28.11.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 9:35h
- Distance:
- 12.9km
Dag 4 gikk fra Hell-Bourg via Gité de Belouve til Gité de piton des neiges
La Reunion III
- Date:
- 27.11.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 9:47h
- Distance:
- 18.4km
Dagens tur (dag 3) gikk fra La Nouvelle over kraterkanten Col de Fourche (1920 moh) til Hell-Bourg.
La Reunion II
- Date:
- 26.11.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 24:48h
- Distance:
- 11.7km
La Reunion I
- Date:
- 25.11.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 7:02h
- Distance:
- 12.0km
Startet på Hvitserktur. Kjørte til Cliaos, gikk opp kraterkanten (Col du Taibit 2084 moh) og over til Marla og videre til La Novelle. La Novelle er en veiløs bygd. Der var det tilfeldigvis konsert av det lokale symfoniorkesteret på La Reunion. Det ble underholdning med Mozart!!
Skaugumåsen
- Date:
- 04.11.2017
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.0km
Egen tur til Hornindalsrokken
- Date:
- 23.09.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 7:00h
- Distance:
- 13.3km
Besluttet å ta turen alene ettersom den var satt opp på tirsdag fra peakbook. Tirsdag måtte jeg jobbe. Møtte masse folk på tur allerede på P-plassen litt før 10. Det var masse folk på tur opp. Svær bratt, nærmest klyving opp fra vannet og opp til kanten. Deretter litt snø og så ur. Litt krevende på slutten, men helt greit så lenge en ikke gikk helt på kanten.
Med peakbook til Råna
- Date:
- 22.09.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 8:17h
- Distance:
- 12.8km
Turen ble en fin og litt krevende tur med en fin peakbookgjeng, og en bra guide i Lucas. Mest krevende var svaene før passet og en liten passasje like etter klyvepunktet. Klyvepunktet var relativt greit selv om det er utsatt.
Veikulnatten
- Date:
- 17.09.2017
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 2:56h
- Distance:
- 8.9km
Nok en fin tur med topp utsikt over Gol. Fulgte fint blåmerke løype, godt merka og godt skilte!
Råeste motbakke og vakreste utsikt i Gol
- Date:
- 16.09.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 17.3km
Tok Mjellhovd fra Gol. Kjørte litt forbi Gol stasjon. Godt merket sti laget som en runde. Veldig bratt opp og ned, flott høstterreng på toppen med høstfarger og masse tjern. Høyeste toppen hadde lite utsikt. Men de andre toppene hadde fantastisk utsikt. Turen kan absolutt anbefales. Også i denne retning. Det var mindre glatte røtter på nedturen. Denne turen gir virkelig trening for framside og bakside av låra!
Brattefjell
- Date:
- 20.08.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 13.8km
Kjørte bil til Sudbø og betalte 20 kr i bompenger for å komme fram til Bjåen parkeringslomme. Svært forvirrende med plakat på starten ved en bom på brua som sa at denne bommen kunne stenges uten forvarsel. Dårlig grusvei framover. Parkerte bilen og tok fram sykler og sykla de 2 km opp til dammen. Yr hadde meldt lettskyet og storm skyet. Nå bygde svarte skyer seg opp og en liten tåkedott lå rundt toppen. Vi fortsatte over en ekstremt bløt myr, men det var lagt ut planker på de verste stedene. Fin sti helt inn til foten av fjellet. Virkelig flott natur her inne. Møtte flere bærplukkere. Så bratt opp på skrå oppover. Fant noen fine sauetråkk som var grei å følge nesten helt opp til toppen. Flott område inn i en varm dal. Så var det bare å ta fatt på de siste 300 høydemeter, >>>