Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Oslo sentrum toppene

Datum:
02.12.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
11,4km

På en skikkelig gråværsdag passet det å ta noen topper i Oslo sentrum. Startet ved Nationalteatret og gikk opp til St.Hanshaugen. Deretter en Pale Ale på Heim. Så Idioten med utsikt over Veterinærhøgskolen. Deretter Stensparken og Utanienborghaugen. Så middag på Mistral. Deretter konsert på Musikkhøgskolen med Griegs a-moll op 16 og Tsjaikovskil symfoni nr 5 i e-moll. Deretter Tørrhaugen og Frognerparken i mørket og regn. Deretter ned Frognerdalen. Det ble en flott dag tross tåke og regn.

Karte    

Kollenatten, Flå

Datum:
25.11.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
7,1km

En rask tur på vei hjem fra hytta. Kaldt så foretrakk i gå framfor sykkel i dag. Flott utsikt. Stien fra liaseter var vanskelig i finne i starten. Svært kronglete klyving opp berget. Fin fin sti når jeg først fant den oppe i høyden like før den skarpe svingen til venstre. Fin sti ned på andre sida til hyttefeltet. Stedvis glatt.

Karte    

Langfjellet

Datum:
24.11.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
13,8km

Fin fjelltur fra hytta. Kaldt og masse rim. Joggesko gikk fint. Litt krevende opp til Langfjellet. Fra toppen og nordover fjellet til veien en merket blå sti.

Karte    

Gulberget, Bud

Datum:
21.11.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,3km

Fjelltur i en pause mellom to jobbforedrag. Rakk akkurat ikke solnedgangen. Men, fint allikevel.

Karte    

Sula

Datum:
18.11.2018
Entfernung:
8,3km

Søndag ble til en fin tur til Vonheim og Vardene. Det ble tåke like før Vonheim. Etter litt vurdering gikk turen videre. Det ble en fin tur til Vardene til tross for tåka. Det var behagelig lite vind. På tur ned letta tåka slik at Vonheim og Ålesund etter hvert kom til sine.

Karte    

Aksla

Datum:
17.11.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,5km

På helgetur til Ålesundtraktene ble det en fin lørdagstur til Aksla, med innlagt fiskesuppe på Utsikten.

Karte    

Nesoddmarka

Datum:
10.11.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,9km

En lørdagstur i november med overskyet vær og duskregn. Tok Tomåsanrunden og deler av Grimsåsrunden og Bjørnåsrunden. Flott opplagte turstier og godt merka.

Karte    

Vardåsen

Datum:
04.11.2018
Entfernung:
3,5km
Karte    

Seoul Tower

Datum:
20.10.2018
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
4,4km

Etter konferanse i Daejoen ble det 1,5 dag i Seoul og besøk opp til Seoul Tower. Mobilen gikk selvfølgelig tom for strøm så jeg fikk kartlagt bare halve rutaa. Toppen ble nådd og gikk ned slik at vi fikk en fin runde.

Karte    

Buyon

Datum:
19.10.2018
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
2,2km

Det ble en kulturell utflukt til parkområdet i Buyon. Det var verdt å ta med seg.

Karte