Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Dalavardin i Etnedal med Anette

Date:
20.08.2026
Duration:
1:32h
Distance:
4.9km

Anette ville også til Dalavardin, så da var jeg ikke vond å be, selv om jeg var der for et par dager siden. Vi tok sykler inn, og jeg hadde med meg batterisaga, så jeg fikk rydda litt av de større trærne jeg ikke fikk tatt sist. Etterpå grilla vi nede ved Svilosvegen, der vi hadde satt bilen. Og i det vi var ferdige med å spise, kom en frisk regnbyge, som vi slapp unna - snakk om god timing.

Map    

Gravolkampen, Beitostølen med Anette

Date:
19.08.2026
Distance:
7.0km

Returen ble noe lang for Anette, som ikke har vært i nærheten av å gå en tur på over 3 timer i år. Jeg ble imponert, men jeg sleit litt selv den siste halvtimen da jeg av en eller annen grunn var ganske kvalm og litt svimmel. Etter turen dro vi ned til Heggenes og grillet og kokte kaffe. Det var tidvis ganske varmt i dag, når sola brøt igjennom.

Map    

Sykkeltur til Kjeldeknatten

Date:
18.08.2026
Distance:
8.4km

Map    

Dalavardin i Etnedal

Date:
18.08.2026
Distance:
7.4km

Map    

Raudhorn

Date:
17.08.2026
Distance:
5.1km

Map    

Store Sendehornet m.m

Date:
17.08.2026
Distance:
13.9km

Hovedmålet med denne turen var egentlig å rekognosere en alternativ rute til Dinglenøse, som er den siste rødnåla på Valdreslista. Fra tjernet er det grei sti vestover mot Sendehorna. Jeg holdt sør for Vesle Sendehornet på vei innover, og mista stien litt over en myr (som heldigvis ikke var så veldig våt nå), men fant den snart igjen oppover mot skaret mellom Vesle og Store Sendehornet. Etter en snau time var jeg omtrent i skaret her, som kan danne utgangspunkt for en rute videre mot Dinglenøse en gang. Ruta opp NØ-egga på Sendehornet holder stort sett like sør for egga, men krever ingen klyving. Jeg nøt stadig videre utsikt, men hadde litt for mye tøy på meg nå som sola tidvis kom fram og varmet voldsomt. Nådde toppen etter ca fem kvarter fra bilen. Særlig var jeg interessert >>>

Map    

Røysetoppen med Anette

Date:
16.08.2026
Distance:
1.8km

Smakte teiebær, smakte som rips

Map    

Sæteråsen i Svelvik

Date:
16.08.2026
Distance:
11.9km

Map    

Makalausfjellet stiarbeid

Date:
15.08.2026
Distance:
5.5km

Map    

Fjellenden

Date:
14.08.2026
Distance:
3.7km

Map