Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Skonhovdhøgda

Dato:
19.06.2017
Distanse:
1,3km

Kart    

(Møkka)Toppen 631 m

Dato:
19.06.2017
Distanse:
4,8km

Over to gjerder for å komme på Toppen! Anbefales ikke. Etterpå oppom en tidligere kjenning; Høgberget, men nå med lukket port.

Kart    

Ligardskampen i Snertingdal - mye i krattet

Dato:
19.06.2017
Distanse:
4,8km

(Trodde dette var siste pf100 i Gjøvik kommune) Sykla inn til Ligarden, hvor det er opprettet et merkelig PBE som parkering - føltes ganske så privat på området her, og var glad jeg hadde sykkel. Prøvde å finne merka sti, men det ble stort sett kratt inntil jeg traff på en tydelig kjerrevei som går øst-vest. Gleden ble kortvarig, og videre ble det på nytt krattkrig helt til topps. Lite utsikt. Tilbake på øst-vest-kjerreveien oppdaget jeg rester av gammel rødmerka sti, og klarte DELVIS å følge denne tilbake igjen. Her trengs det rydding og ny merking!

Kart    

Akselhovde i Snertingdal

Dato:
19.06.2017
Distanse:
4,6km

Sykla til snuplassen, men måtte over en gjenstridig grind med sykkelen! Gikk så videre på skogsvei, før et skogsfelt ble krysset på vei til høyeste punkt. Dette punktet var vanskelig å definere, men nåla sto garantert plassert noen meter feil "ut i lia".

Kart    

Gråhøa ved Kvam

Dato:
18.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
6,0km

En del vind i dag. Fulgte grei sti opp like nord for fjellet, før jeg skrådde opp. Gikk så over Veslegråhøa på returen.

Kart    

Heidalsmuen

Dato:
18.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,9km

Tok det svært pent opp i dag, formen laber.

Kart    

Griningsdalskampen

Dato:
17.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
2,3km

Kart    

Dyrtjørnhø fra Griningsdalen

Dato:
17.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
12,0km

Video fra toppen:

Kart    

Kremtoppjakt - Gravolskampen

Dato:
16.06.2017
Distanse:
7,4km

Møtte naturfotograf, ornitolog.

Kart    

Kremtoppjakt - Bitihorn

Dato:
16.06.2017
Distanse:
3,8km

Kart