Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Holmenkollen og Tryvannshøgda

Dato:
01.06.2017
Turtype:
Blandet sykling
Distanse:
16,5km

Kart    

Paradiskollen ved Harestua

Dato:
01.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
8,3km

Noe sykling først.

Kart    

Sølvsberget

Dato:
01.06.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
2,4km

Mange infoplakater underveis...

Kart    

Brandbukampen

Dato:
01.06.2017
Turtype:
Blandet sykling
Distanse:
6,6km

Siste 500m på sti.

Kart    

Nordsetberget ved Skarnes

Dato:
29.05.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,5km

Sykkel forbi Igletjernet. Skogsbilvei og merka sti til topps.

Kart    

Skutegubben i Arvika kommune - vrien kar å finne

Dato:
29.05.2017

Med guiden for Eda 2017 i hendene, og væpnet med wikipedia og google maps, samt peakbook-appen, trodde vi at vi var godt rustet for å finne fram til Skutegubben i Arvika. Det var en klippe som fortoner seg som ansiktet på en mann. Vi kjørte fra shoppingsenteret ved Charlottenberg, mista dataforbindelsen etter Koppom, og rota oss pga en beskrivelse fra visitarvika.se langt, langt og lenger enn langt oppi skogsveiene i lia OVER Skutegubben. Mr Andersen gir seg ikke så lett, men her ble det til slutt stopp. Stemningen var laber; nå hadde vi kjørt i over en time fra shoppingsenteret. Slukøret tråklet vi oss tilbake på skogsveiene helt ned til hovedveien mellom Koppom og Årjäng, og svingte nordover, da fruen ropte høyt; "jeg ser ham! Jeg ser ham!" Jammen var det Skutegubben, >>>

Kart    

Skogstur til tårnet på Ryggestadberget ved Arvika

Dato:
28.05.2017
Distanse:
3,1km

Tur med fruen, som snudde like før tårnet da et heftig regnvær nærmet seg... La returen over en kolle i håp om at den var over 100 m i pf - det var den ikke... Ellers hører det med til historien at vi begge ble våte innen vi rakk ned til bilen.

Kart    

Jungfruhålan - jettegryte ved Gunnarskog, Arvika

Dato:
28.05.2017

Ikke blant de største severdighetene i Sverige, tror jeg... 15 m fra bilveien nordvest for Gunnarskog.

Kart    

Blanka Pannan nær Arvika

Dato:
27.05.2017
Turtype:
Fottur
Distanse:
4,2km

Kaostur i dampende varme svenske skoger, mens Anette koste seg og badet i vannet ved campingen ved Fiskevik. Fikk ikke kjørt opp veien jeg ville, da det var tjukt av biler og festkledde folk i området. Valgte derfor en annen vei, men fordelen var et jeg kom helt opp på fjellryggen, til en tømmerhytte, og der en blåmerka sti gikk forbi. Sykla en stund på elendig skogsbilvei, før jeg tok beina fatt i varmen. Heldigvis var det for varmt for myggen nå midt på dagen. Stien gikk nær det jeg antok var høyeste punktet i området, og bort og ned til en kasse skiltet Blanka Pannan, definert som et turmål. Liten/ingen utsikt. Gikk tilbake og oppom det jeg mener må være høyeste punktet. Ingen varde. Har ikke klart å finne noe navn på denne skogsåsen med pf på ca 150 m, så jeg kaller den >>>

Kart    

Morgentur til Holtberget ved Kongsvinger

Dato:
27.05.2017
Turtype:
Blandet sykling
Distanse:
4,5km

Parkerte nær en barnehage eller noe, og sykla veien opp til tårnet. Skjønte at høyeste punkt lå litt inni skogen, og kom litt inn på feil sti, før jeg fant rett vei til høyeste punkt... Mimra litt: Lyset fra dette tårnet navigerte vi etter på en militær utmarsj i området tidlig på nitti-tallet. Det var bekmørkt, og laget måtte holde i samme tau for ikke å miste hverandre i skogen. Eneste referanse var det røde lyset på toppen av tårnet, som vi brukte for å orientere kartet. Kjapp retur. Høyeste punkt:

Kart