Skisporjakt i Tisleidalen (04.01.2014)
Parkerte ved den helårs campingplassen Bjørkestølen i Tisleidalen, og rekognoserte for skiløyper her, da jeg hadde sett på skisporet.no at det nylig var blitt oppkjørt. Akkurat her hadde jeg aldri gått fra. Fant et preppa spor i retning Vadset (mot vest). Det tok brått slutt (!) og fortsatte på en brøyta vei. Etter totalt 1,1 km fra bilen, var det skiltet "Kjærlighetsstien" opp en brøyta vei mot øst-sørøst igjen, og et sted oppi der gikk det nok over til skispor igjen, men jeg ville fortsette helt bort til campingplassen på Vadset. Gikk delvis gjennom campingen før jeg fant skisporet "Blå løype Haugsetfjellet", som jeg tidligere har gått.
Nå var det perfekte forhold og spor, noe som veiet opp for at det var mer eller mindre motbakker hele veien inn til Hærevannet. Tok en stående rast en stund før vannet, og så økte farta betraktelig, mest pga flatere terreng. Ved Hærevannet var det oppkjørte løyper direkte tilbake til Bjørkestølen og Merket. Nå var det slakt nedover hele veien tilbake, og bare moro. Hu hei hvor det gikk! Glidinga var visst ikke så dårlig som jeg trodde.
Noen bukker av tre hindret en i å kjøre i full fart inn på campingplassen igjen - sikkert lurt. (Er vel satt opp av erfaring, skulle jeg tro.)
Tilbake ved bilen etter snaut to timer. Jammen begynte det å snø akkurat nå, så jeg var heldig som slapp unna møkkaværet.
Kommentarer