Padletur Bagn-Koparvike (25.07.2025)


Turlengde 3t 10min
Distanse 7,3km
GPS
Knærne tillater fortsatt ikke fjellturer, så da passet det godt med en litt lengre padletur. Startet ved kraftstasjonen i Bagn, og nikket til noen fiskere i underveis. Ringte opp datteren min som bor ved elva, og fikk en liten snakk, før hun skulle på jobb, og mens jeg satt i båten. Ikke hverdagskost.
Det var en fin tur med flott vær, yrende fugleliv og en del fisk, men også sjenerende støy fra E16 og ferietrafikken underveis.
Mest spenning knyttet det seg til Sparkevikføssen.
Mest spenning knyttet det seg til Sparkevikføssen.

Særlig gledet jeg meg til strykene ved Sparkevika, og var glad for at "Sparkevikføssen" ikke levde opp til navnet sitt i dag, men ga en passe rask og kontrollert passasje. Litt vått ble det jo i båten, men bare moro i dag. Jevnt over fikk jeg noe hjelp av siget i vannet underveis, og målte det til 1-1,5 km/t i gjennomsnitt.
Ute ved Kopervika ble det for mye stein i elva, og jeg ga meg, og ble hentet av Anette.

Tine tok et sjeldent bilde av pappaen sin utenfor stuevinduet på morran.
Tine tok et sjeldent bilde av pappaen sin utenfor stuevinduet på morran.
Padletur i "Pack-Man"

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.