Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Svahøa

Date:
27.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.5km

Map    

Grønhøa og Høghøa

Date:
27.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.5km

Start fra p-plass ved Grøna. Litt varme i været hadde fått litt fart på snøsmeltingen og dermed litt større Grøna enn normalt. Men ved hjelp av staver, var det likevel lett å krysse elven uten å bli bløt. Fulgte sti opp til høyde 1049 (PF 15m), som kanskje burde vært med på vår samling...?Forholdsvis markert topp med varde, samt at det er "nærtoppen" til flere hytter. Gikk videre opp østsiden av Grønhøa hvor jeg stemplet Topptrimkort (må nok være med Ingebjørg på en senere tur :-) ..). Fortsatte vestover langs ryggen og videre opp til Høghøa. Siste del på lettgåtte snøfonner. Etter inntak av mat og drikke, gikk returen langs ryggen tilbake og senere skrått ned til stien ved høyde 1049. Grønhøa Høyde 1049 Buslettjønna sett fra høyde 1049 Varden på >>>

Map    

Svahøa

Date:
21.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.5km

Fin dag i fjellet og fortsatt en god del snø igjen..

Map    

Nonshøa

Date:
21.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
3.5km

Map    

Strengen

Date:
20.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
8.5km

Denne toppen har jeg sett på siden familien fikk hytte på Nesøya i 1985. Nå var det på tide å bestige toppen! Startet ca kl 8 fra Oppdal og tok fergen over til Kvanne. Kjørte opp forbi golfbane og bort til Vang skiarena. Fulgte godt skiltet sti opp langs jordet og videre bratt opp lia gjennom idyllisk og stor granskog. Stien gikk forbi flere gamle nedlagte sætre og kom etter hvert på snaufjellet og bedre utsikt til bl.a. Nesøya. Høy mast og stor hytte på toppen med flere varder og trimpost. Traff flere på nedturen som var på vei opp. Tydeligvis en populær topp og en veldig fin tur! Vang skiarena til venstre litt lenger bort. Følg blåmerket sti opp til høyre her. Ta til venstre her.. Nesøya

Map    

Smisetnebba

Date:
20.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.3km

Etter turen til Strengen i Surnadal, fikk jeg også tid til en tur til Smisetnebba. Fulgte stien opp som fremdeles var noe bløt etter vinteren. Snø fra ca 8-900 moh. Jeg var trolig den første uten ski i år..?, men jammen var det mange ( ifølge turboka) som hadde vært å kjent på pudderføre i mars-april.

Map    

Raudhovden

Date:
16.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
3.5km
Map    

Nonshøa

Date:
16.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
3.5km
Map    

Tron i Alvdal og Tynset kommune

Date:
13.06.2015
Characteristic:
Snowshoe trip
Distance:
10.0km

Kjørte opp fjellveien og passerte bommen (kr 100) og parkerte rett sør for Sørkletten. Snø i veien stoppet videre ferdsel. Jeg fulgte veien opp på høyde med Sørkletten der jeg tok på trugene. Gikk over 1308 og videre etter veien og enkelte plasser rett opp. Sen snøsmelting i år...fortsatt masse snø. Først innom Tron Østtoppen 1653 moh og videre til Tron 1665. På retur var jeg innom Sørkletten 1320 moh.

Map    

Blåvola

Date:
13.06.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.0km

Startet ved parkeringslomme og avkjørsel til Kvebergsmoen. Stistart på kjerrevei helt nede ved veien. Sti gikk skrått opp lia i tett gran og furuskog. Etter hvert litt brattere opp ryggen langs bekken til Volsætra. Videre litt mindre markert sti som med fordel kan følges (mye tyngre å gå på mose..). Stor varde på toppen med god utsikt. Returen tok jeg samme vei tilbake med unntak av litt sk(l)iing ned noen snøfonner..

Map