Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Favorittopper

Malmangersnuten, Kvinnherad

Dato:
18.04.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
7,5km

Påskesvipptur til Rosendal for å gå til Malmangersnuten og Melderskin. Kjørte fra Hovden tidlig morgen langfredag og parkerte utenfor Rosendal fjordhotell. Fikk satt bilen på lading og startet nokså umiddelbart å gå. Det var bratt oppigjennom men greit å gå og tydelig merket god sti hele veien til topps. Tåka kom og gikk og på utsiktspunktet Hjort var det tjukk tåke både opp og ned så der så vi absolutt ingenting. Sherpatrappene som var laget på en del av stien var behagelige å gå nedover i. På toppen var det en stor varde og fin utsikt utover Rosendal. Flere fine utsiktspunkter på toppen. Vi valgte samme vei ned igjen. Med to gode pauser, en på vei opp og en på toppen brukte vi drøye 4 timer totalt på turen. Absolutt en tur å anbefale.

Kart    

Vestre Glidbjørgsnuten, Bykle

Dato:
17.04.2025
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,6km

Fottur til Vestre Glidbjørgsnuten. Parkerte helt innerst ved gården på Glidbjørg og fant en sti som jeg fulgte et stykke. Etterhvert forsvant stien og det var bare å gå i retning mot toppen. Flott utsikt fra toppen når tåka letta! En del tåke og småregn underveis. Ned igjen fant jeg en fin sti som jeg fulgte et godt stykke. Etterhvert lå det for mye snø til at jeg klarte å skjønne hvor stien gikk videre. Det ble bushing nedover, nokså ulendt og tilgrodd.

Kart    

Den omvendte båt fra Torridalsveien, Kristiansand

Dato:
24.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,0km

Kart    

Haustarfjellet, Birkenes

Dato:
23.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,2km

Kart    

Haustarfjellet

Dato:
19.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
3,3km

Kart    

Hvit løype i bymarka, Kristiansand

Dato:
17.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
12,0km

Hvit løype i bymarka med Villvinene. Flott tur!

Kart    

Ringknuden, Kristiansand

Dato:
16.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
2,0km

Kort og grei tur. Flott utsikt utover sjøen på toppen.

Kart    

Midtheia, Kristiansand

Dato:
16.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
3,8km

Kjørte til Solberg heiegård og fulgte først skogsvei/sti før jeg tok av stien ca. 500 meter fra toppen og "bushet" til topps. Helt grei tur.

Kart    

Søgneskiltet og Rannesheia med Villvinene, Kristiansand

Dato:
10.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,2km

Gikk bratt opp mot Søgneskiltet fra fotballbanen. Flott rundtur!

Kart    

Holmensheia, Kristiansand

Dato:
06.03.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
3,8km

Av og til dukker det opp en perle av en topp. Denne var en slik. Fulgte først en skogsvei, deretter god sti helt til topps med Erlingandreas (Erling Risøy) . Flott utsiktstopp!

Kart