Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Favorittopper

Eime - toppen av Kvitsøy

Dato:
14.02.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
15,3km

Min kommunetopp nr. 50 ble altså Eime! I forbindelse med oppdrag i Egersund, sendte jeg melding til Edvin på Kvitsøy som kunne skysse meg og Erlingandreas (Erling Risøy) med båt til Eime fra Kvitsøy. Flott service og en veldig hyggelig mann! Han har tlf.nr. 938 31 136 og tar 700,- for turen. Vi fikk også en ekstra sightseeing før retur med ferje til Mekjarvik. Ferga fra Mekjarvik til Kvitsøy tar 35 minutter hver vei. Edvin bruker litt i underkant av 10 minutter på båtturen ut til Eime. Spaserturen opp til den hvite stanga på toppunktet tar rundt 5 minutter. I finere vær kunne vi gjerne blitt litt lengre på Kvitsøy men i dag var det surt, kaldt og tåkete. Edvin fortalte også at han har to leiligheter som han leier ut. Kan anbefales å ta noen netter her i sommervær. En ganske så enkel gåtur, men "rigg" >>>

Kart    

Kjerrberget - toppen av Sola

Dato:
14.02.2022
Turtype:
Spasertur
Turlengde:
0:30t
Kart    

Iiun

Dato:
05.02.2022
Distanse:
17,8km
Kart    

Kjelaløypa på ski

Dato:
28.01.2022
Distanse:
9,4km

Test av fjellski og det passa derfor godt å gå en flat og ikke så lang løype. Grått og litt lite snø, men sola titta fram innimellom.

Kart    

Høyåsen - toppen av Vestby

Dato:
23.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
6,5km

Turen til toppene i Våler og Skiptvedt gikk litt fortere enn beregnet og derfor satset vi på rekke Vesty også før retur hjemover. Det holdt akkurat før det ble for mørkt til å se stien. Vi tok med Nordvest for Høyåsen også, i tilfelle det ved senere finmåling skal vise seg at denne er høyere enn Høyåsen. Ingen fin tur, skog, mørkt, tråkking i kvist og kvast, kort og flatt og absolutt ingen utsikt så vi vil helst slippe å reise tilbake hit. Jeg glemte å stoppe sporing før vi begynte å kjøre så turlengde er ikke riktig. Vi stoppet på samme sted som vi startet. Sammen med Erlingandreas (Erling Risøy)

Kart    

2 x Taraldrudåsen - toppen av Skiptvedt og Våler

Dato:
23.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,5km

Så dessverre for seint at lokalbefolkningen ønsket at man parkerer ved Lunder grendehus. Vi kjørte derfor helt inn til endes på veien og fulgte sti innover i skogen. Veldig greit å gå med tydelig sti og merket løype til begge toppene. Litt isete og glatt innimellom. Ingen utsikt, masse skog men en enkel og grei tur sammen med Erlingandreas (Erling Risøy) .

Kart    

Sørvest for Bollerudåsen - toppen av Ås

Dato:
21.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
0,4km

Dette må vel være Norges verste topp. Sier som en annen her på peakbook: vassa i lynga for å prøve å treffe toppunktet. Ingen merking. Kjørte nesten helt fram. I tvil om jeg skal kalle dette fottur eller biltur. Nå har vi i allefall vært her.

Kart    

Rambergåsen - toppen av Moss

Dato:
21.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
1,2km

Rask og grei tur. Tydelig merket, god parkeringsplass og helt ok på toppen.

Kart    

Danserfjella - toppen av Råde

Dato:
21.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
4,4km

Kartleseren (Erling) peila seg inn på feil topp og vi gikk derfor en ekstra runde først og havna på Danserfjella sør. Oppdaga heldigvis feilen før vi kom tilbake til bilen og gikk derfra videre til Danserfjella og fant varden. På returen kom vi i snakk med en grunneier som jobba på skogsveien og hadde en hyggelig prat med han. En helt grei tur, men vi fant ingen sti til topps. Skogsveien vi gikk på et stykke var fryktelig isete og glatt. Parkerte i en lomme ved veien. Da vi kom tilbake så vi at det enkleste hadde vært å parkere ca 50 meter lengre vest. Der var det en traktorvei med bom. Følg traktorveien til endes og gå ut i terrenget derfra anbefales.

Kart    

Gastgiveren - toppen av Sarpsborg

Dato:
21.01.2022
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,8km

Vi parkerte ved Harehjellhytta og gikk det første stykket i skiløype. Flott skiforhold, sol og fint å gå. Snøen var så hardpakka at vi ikke ødela skiløypa ved å gå i kanten. Grei vei/sti å følge og en fin tur til Gastgiveren. Den beste Østfoldturen denne helga.

Kart